Starostwa jarosławski Tadeusz Chrzan otrzymał z rąk prezydenta Polski Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w Belwederze.
– Dzień Samorządu Terytorialnego to piękne święto, obchodzone z radością i dumą w waszych wspólnotach, a zarazem jednoczące nas wszystkich. Demokracja lokalna sprawia, że obywatele mają istotny udział w pełnieniu władzy publicznej i mogą samodzielnie decydować o tym, co ich bezpośrednio dotyczy. W Polsce stanowi ona także jeden z filarów ustrojowych naszego niepodległego państwa[paywall]. Mija 30 lat od upadku komunizmu i historycznych przemian, w wyniku których w naszej współczesnej Ojczyźnie został odbudowany samorząd, najpierw na szczeblu gminnym. Nie była to zbieżność przypadkowa – rok 1989 to podwaliny polskiej wolności, a nie ma wolności bez samorządności. Już to nie „oni”, jacyś decydenci z daleka, ale „my”, tutejsi mieszkańcy, uzyskaliśmy sprawczy wpływ na kształtowanie własnego otoczenia. Od dwudziestu lat funkcjonują także samorządy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Tylko zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa i najlepiej służy obywatelom – powiedział do zgromadzonych w Belwederze prezydent RP A. Duda.
Wśród osób, które z jego rąk odebrały krzyże zasługi, znalazł się jeden samorządowiec z naszego regionu. To starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.
– Każde świadectwo dialogu z mieszkańcami, każde przedsięwzięcie, służące pomyślności waszych lokalnych wspólnot – jest także wkładem w budowę silnej, nowoczesnej i dostatniej Polski. Umiemy być samorządni, potrafimy dbać o naszą ojczyznę. Niech ta umiejętność się doskonali i prowadzi nas w przyszłość – podsumował prezydent A. Duda.
Tadeusz Chrzan od początku lat 80. ubiegłego wieku działał w podziemnych strukturach Federacji Młodzieży Walczącej, od 1991 r. w Konfederacji Polski Niepodległej. Po rozwiązaniu KPN wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości (członek zarządu okręgu, delegat na Kongres Krajowy, członek Rady Politycznej). Starosta jarosławski w kadencji 2006 – 2010 oraz 2014 – 2018. Ponownie wybrany został na starostę w listopadzie 2018 r. Wybrany został najlepszym starostą Podkarpacia kadencji 2014 – 2018 w prestiżowym konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa, a powiat jarosławski najlepszym powiatem województwa. Uhonorowany w 2018 r. przez Związek Powiatów Polskich tytułem „Samorządowiec 20-lecia”, a w 2019 r. wybrany na wiceprezesa ZPP. Ukończył Technikum Drogowo-Geodezyjne w Jarosławiu na kierunku geodezja oraz studia na Politechnice Lubelskiej – kierunek zarządzanie. Studia podyplomowe ukończył w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – w zakresie Master of Business Administration (MBA).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Za utrwalanie dojnej zmiany w powiecie jarosławskim!!!!
Za zasługi na rzecz ochrony środowiska (termomodernizacja).
Towarzysz towarzyszowi, komuna orderowa w wykonaniu marionetki I sekretarza.
Czy naprawdę nie można tak zwyczajnie cieszyć się sukcesem , przecież to krajan.?Czy zawsze musi zwyciężać zawiść i złość?WSTYD.
To nie złość tylko sprawiedliwość wymaga żeby odznaczenia szły do zasłużonych a nie swoich
Towarzysz towarzyszowi, się doceniają w korycie.
Zawiść to wstyd , a nawet grzech . Ale rozumiem ty jesteś bezideowcem , , ateista , zwolennikiem Owsika , czyli ? róbta , co chceta.
za co
Za utrwalanie dojnej zmiany w powiecie jarosławskim!!!!
Za zasługi na rzecz ochrony środowiska (termomodernizacja).