Reklama

Prezydent Polski odznaczył starostę Chrzana

Starostwa jarosławski Tadeusz Chrzan otrzymał z rąk prezydenta Polski Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. Uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego odbyła się w Belwederze.

– Dzień Samorządu Terytorialnego to piękne święto, obchodzone z radością i dumą w waszych wspólnotach, a zarazem jednoczące nas wszystkich. Demokracja lokalna sprawia, że obywatele mają istotny udział w pełnieniu władzy publicznej i mogą samodzielnie decydować o tym, co ich bezpośrednio dotyczy. W Polsce stanowi ona także jeden z filarów ustrojowych naszego niepodległego państwa[paywall]. Mija 30 lat od upadku komunizmu i historycznych przemian, w wyniku których w naszej współczesnej Ojczyźnie został odbudowany samorząd, najpierw na szczeblu gminnym. Nie była to zbieżność przypadkowa – rok 1989 to podwaliny polskiej wolności, a nie ma wolności bez samorządności. Już to nie „oni”, jacyś decydenci z daleka, ale „my”, tutejsi mieszkańcy, uzyskaliśmy sprawczy wpływ na kształtowanie własnego otoczenia. Od dwudziestu lat funkcjonują także samorządy na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Tylko zgodna współpraca między administracją rządową i samorządami jest warunkiem sprawnego funkcjonowania państwa i najlepiej służy obywatelom – powiedział do zgromadzonych w Belwederze prezydent RP A. Duda.

Starosta jako „rodzynek”

Wśród osób, które z jego rąk odebrały krzyże zasługi, znalazł się jeden samorządowiec z naszego regionu. To starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. Otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi.

Reklama

– Każde świadectwo dialogu z mieszkańcami, każde przedsięwzięcie, służące pomyślności waszych lokalnych wspólnot – jest także wkładem w budowę silnej, nowoczesnej i dostatniej Polski. Umiemy być samorządni, potrafimy dbać o naszą ojczyznę. Niech ta umiejętność się doskonali i prowadzi nas w przyszłość – podsumował prezydent A. Duda.

Tadeusz Chrzan od początku lat 80. ubiegłego wieku działał w podziemnych strukturach Federacji Młodzieży Walczącej, od 1991 r. w Konfederacji Polski Niepodległej. Po rozwiązaniu KPN wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości (członek zarządu okręgu, delegat na Kongres Krajowy, członek Rady Politycznej). Starosta jarosławski w kadencji 2006 – 2010 oraz 2014 – 2018. Ponownie wybrany został na starostę w listopadzie 2018 r. Wybrany został najlepszym starostą Podkarpacia kadencji 2014 – 2018 w prestiżowym konkursie Podkarpacka Nagroda Samorządowa, a powiat jarosławski najlepszym powiatem województwa. Uhonorowany w 2018 r. przez Związek Powiatów Polskich tytułem „Samorządowiec 20-lecia”, a w 2019 r. wybrany na wiceprezesa ZPP. Ukończył Technikum Drogowo-Geodezyjne w Jarosławiu na kierunku geodezja oraz studia na Politechnice Lubelskiej – kierunek zarządzanie. Studia podyplomowe ukończył w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie – w zakresie Master of Business Administration (MBA).


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    x - niezalogowany 2019-06-01 15:52:29

    za co

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gorszy sort - niezalogowany 2019-06-01 16:10:19

    Za utrwalanie dojnej zmiany w powiecie jarosławskim!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rr - niezalogowany 2019-06-05 15:13:21

    Za zasługi na rzecz ochrony środowiska (termomodernizacja).

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama