Reklama

Prezydent Przemyśla bez absolutorium i wotum zaufania

27/08/2020 22:33

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun nie uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium z w wykonania budżetu za 2019 rok. Dzisiejsza sesja trwała 13 godzin, wliczając w to godzinną przerwę.

Ponieważ większość w radzie miejskiej mają radni nastawieni opozycyjnie do prezydenta, takiego wyniku głosowań można się było spodziewać. Mówił o tym nawet sam W. Bakun, który kilka dni temu stwierdził, że prawdopodobnie przypłaci swoją krytykę wobec niektórych radnych brakiem absolutorium.

Dyskusje na sesji były długie i burzliwe. Oprócz radnych, głos zabrali także przedstawiciele zarządów osiedli oraz dwoje mieszkańców miasta, którzy – po wcześniejszym zgłoszeniu – mogli się wypowiedzieć na temat raportu o stanie miasta. Padło sporo krytyki na temat kłótni i poziomu sesji, a także słów poparcia dla prezydenta.

Reklama

Zarówno głosowanie w sprawie wotum zaufania, jak i absolutorium zakończyły się wynikiem 11-12 na niekorzyść prezydenta.



pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Przemyslak - niezalogowany 2020-08-27 23:00:25

    Teraz obniżyć nierobowi pensje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    samorządny przemyski obserwato - niezalogowany 2020-08-27 23:02:31

    Jako stały i obiektywny jak zawsze przemyski obserwator zadałem sobie trud niemal  13  godzinnego obserwowania na stronie internetowej obrad tzw. rady miasta Przemyśla w dniu  27 sierpnia br. To co zobaczyłem  oczywiście z przerwami bo miałem też inne emeryckie zajęcia wstrząsnęło  mną do samej głębi duszy i ciała , jedno słowo i to najbardziej  stonowane , wstyd i żenada. Przecież poziom obrad , osób wybranych przez "przymyślaków" sięga niemal bruku , nieustanne kłótnie , oskarżania , pretensje , a właściwie chodziło o obalenie obecnego mera Bakuna co w czasie tych niby obrad niejednokrotnie tzw. opozycja powtarzała.  Co wyprawiają ten przewodniczący rady i  Zapotocki nie mieści się w głowie , jakieś narady nos w nos , głupawe uśmieszki , przytyki zresztą wzajemne , przesadne uspakajanie przeciwników politycznych , czasem histeryczne okrzyki , jeden bajzel , targowisko.  No cóż odrzucono prezydentowi  udzielenia wotum zaufania , to było wiadome , ale po co ten cały 13 godzinny cyrk na poziomie piaskownicy i przekupek tego nie wiem i nie rozumiem.  Jestem krytykiem Bakuna bo powiela działania Chomy , jest przeciętnym prrezydentem , ale dzisiaj w porównaniu z częścią pyskujących radnych pokazał raczej spokój i pewna klasę pomimo ataków przeciwników , głównie Zapotockiego który nie wiem gdzie obecnie należy , został zawieszony czy wyrzucony przez Czarzastego w SLD.  Kto był gwiazdą na tym zachmurzonym przemyskim niebie , pan Radca prawny Artur Bielec , podziwiałem Jego wiedzę , bystry umysł , elokwencję , mądrość i co najważniejsze opanowanie , naprawdę uczestniczenie  w takim kołchozie prawnym to jednak klasa , gratulacje panie mecenasie, szkoda że  uczestniczy pan w takim "cirkus" tylko bez areny.  Druga osoba to pani skarbnik Przemyśla  Monika Czuryk , zawsze przygotowana , opanowana,  z wiedzą i pewną klasą. A reszta milcząca , jedynie przyciskająca przycisk i podnosząca posłusznie rączki za swoja partią czasem wbrew sumieniu i przekonaniu.  To tyle na gorąco , więcej napisze przy temacie obrad rady Przemyśla to moje przemyślenia po obejrzeniu niemal 13 godzinnego serialu , co jednak nie odbiega od stanu samego Przemyśla , dawnego  miasta wojewódzkiego. Ale na pocieszenie , jacy wyborcy  , taka "wadza" jaki pan taki kram. I to jest prawda absolutna ,odwieczna odkąd istnieje demokracja.  Myślę że przewodniczący Kamiński nie poczuje się "zagrożony" prostymi i jasnymi zdaniami  i ocena suwerena. Radzę wszystkim wyborcom , suwerenowi  odtworzyć sobie dzisiejsze "obrady ", może nie cale 13 godzin, bo to trudne do strawienia  ,  ale przynajmniej w części na stronie przemysl.pl  

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zszokowany - niezalogowany 2020-08-27 23:04:34

    Panie Prezydencie proszę zwrócić uwagę swojemu nowo powołanemu Prezesowi MZK aby w końcu zabrał się do pracy. Na sesji o której mowa w artykule wypisywał bzdury i wstawiał minki na czacie na YouTubie które z całym szacunkiem ale chyba nie należą do zakresu jego kompetencji, czy też zakresu czynności, a tym bardziej będąc w pracy chyba nie to powinno być przedmiotem jego pracy? No chyba że był na urlopie? Proszę o publiczna tutaj odpowiedź. Czy naprawdę ten Pan za to otrzymuje pewnie gigantyczne zarobki? Również Pan Prezes opisywał zachowania Radnych, Panie Prezesie MZK pan sobie chyba pomylił fotel Prezesa z komentatorem życia politycznego w Przemyslu. Zreszta, a jakie Pan ma kompetencje do oceniania ludzi skoro Pan jest "Przemyślakiem" od dwóch miesięcy?  Panie Prezesie, czy komentowanie i wstawanie usmieszkow na forum odbywało się że służbowego firmowego sprzętu, czy prywatnego sprzętu? Liczę na odpowiedzi. W moim przekonaniu Radni są od dyskusji chodź wiadomo pozostawia tu wiele to do życzenia ale Panowie Prezesi z całym szacunkiem są od rządzenia swoim zakładem, ewentualnie Rada jak ma pytania zaprosi zapewne Prezesa na Komisje czy Sesje. Na pewno funkcja Prezesa nie jest od czatowania i komentowania poczynań Radnych, a szczególnie jeżeli to się odbywa w godzinach pracy (chyba że jest się na urlopie jednakże nawet wtedy, na urlopie sprawowana funkcja zobowiązuje do zachowania powagi stanowiska). 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama