Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun nie uzyskał wotum zaufania oraz absolutorium z w wykonania budżetu za 2019 rok. Dzisiejsza sesja trwała 13 godzin, wliczając w to godzinną przerwę.
Ponieważ większość w radzie miejskiej mają radni nastawieni opozycyjnie do prezydenta, takiego wyniku głosowań można się było spodziewać. Mówił o tym nawet sam W. Bakun, który kilka dni temu stwierdził, że prawdopodobnie przypłaci swoją krytykę wobec niektórych radnych brakiem absolutorium.
Dyskusje na sesji były długie i burzliwe. Oprócz radnych, głos zabrali także przedstawiciele zarządów osiedli oraz dwoje mieszkańców miasta, którzy – po wcześniejszym zgłoszeniu – mogli się wypowiedzieć na temat raportu o stanie miasta. Padło sporo krytyki na temat kłótni i poziomu sesji, a także słów poparcia dla prezydenta.
Zarówno głosowanie w sprawie wotum zaufania, jak i absolutorium zakończyły się wynikiem 11-12 na niekorzyść prezydenta.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jako stały i obiektywny jak zawsze przemyski obserwator zadałem sobie trud niemal 13 godzinnego obserwowania na stronie internetowej obrad tzw. rady miasta Przemyśla w dniu 27 sierpnia br. To co zobaczyłem oczywiście z przerwami bo miałem też inne emeryckie zajęcia wstrząsnęło mną do samej głębi duszy i ciała , jedno słowo i to najbardziej stonowane , wstyd i żenada. Przecież poziom obrad , osób wybranych przez "przymyślaków" sięga niemal bruku , nieustanne kłótnie , oskarżania , pretensje , a właściwie chodziło o obalenie obecnego mera Bakuna co w czasie tych niby obrad niejednokrotnie tzw. opozycja powtarzała. Co wyprawiają ten przewodniczący rady i Zapotocki nie mieści się w głowie , jakieś narady nos w nos , głupawe uśmieszki , przytyki zresztą wzajemne , przesadne uspakajanie przeciwników politycznych , czasem histeryczne okrzyki , jeden bajzel , targowisko. No cóż odrzucono prezydentowi udzielenia wotum zaufania , to było wiadome , ale po co ten cały 13 godzinny cyrk na poziomie piaskownicy i przekupek tego nie wiem i nie rozumiem. Jestem krytykiem Bakuna bo powiela działania Chomy , jest przeciętnym prrezydentem , ale dzisiaj w porównaniu z częścią pyskujących radnych pokazał raczej spokój i pewna klasę pomimo ataków przeciwników , głównie Zapotockiego który nie wiem gdzie obecnie należy , został zawieszony czy wyrzucony przez Czarzastego w SLD. Kto był gwiazdą na tym zachmurzonym przemyskim niebie , pan Radca prawny Artur Bielec , podziwiałem Jego wiedzę , bystry umysł , elokwencję , mądrość i co najważniejsze opanowanie , naprawdę uczestniczenie w takim kołchozie prawnym to jednak klasa , gratulacje panie mecenasie, szkoda że uczestniczy pan w takim "cirkus" tylko bez areny. Druga osoba to pani skarbnik Przemyśla Monika Czuryk , zawsze przygotowana , opanowana, z wiedzą i pewną klasą. A reszta milcząca , jedynie przyciskająca przycisk i podnosząca posłusznie rączki za swoja partią czasem wbrew sumieniu i przekonaniu. To tyle na gorąco , więcej napisze przy temacie obrad rady Przemyśla to moje przemyślenia po obejrzeniu niemal 13 godzinnego serialu , co jednak nie odbiega od stanu samego Przemyśla , dawnego miasta wojewódzkiego. Ale na pocieszenie , jacy wyborcy , taka "wadza" jaki pan taki kram. I to jest prawda absolutna ,odwieczna odkąd istnieje demokracja. Myślę że przewodniczący Kamiński nie poczuje się "zagrożony" prostymi i jasnymi zdaniami i ocena suwerena. Radzę wszystkim wyborcom , suwerenowi odtworzyć sobie dzisiejsze "obrady ", może nie cale 13 godzin, bo to trudne do strawienia , ale przynajmniej w części na stronie przemysl.pl
Panie Prezydencie proszę zwrócić uwagę swojemu nowo powołanemu Prezesowi MZK aby w końcu zabrał się do pracy. Na sesji o której mowa w artykule wypisywał bzdury i wstawiał minki na czacie na YouTubie które z całym szacunkiem ale chyba nie należą do zakresu jego kompetencji, czy też zakresu czynności, a tym bardziej będąc w pracy chyba nie to powinno być przedmiotem jego pracy? No chyba że był na urlopie? Proszę o publiczna tutaj odpowiedź. Czy naprawdę ten Pan za to otrzymuje pewnie gigantyczne zarobki? Również Pan Prezes opisywał zachowania Radnych, Panie Prezesie MZK pan sobie chyba pomylił fotel Prezesa z komentatorem życia politycznego w Przemyslu. Zreszta, a jakie Pan ma kompetencje do oceniania ludzi skoro Pan jest "Przemyślakiem" od dwóch miesięcy? Panie Prezesie, czy komentowanie i wstawanie usmieszkow na forum odbywało się że służbowego firmowego sprzętu, czy prywatnego sprzętu? Liczę na odpowiedzi. W moim przekonaniu Radni są od dyskusji chodź wiadomo pozostawia tu wiele to do życzenia ale Panowie Prezesi z całym szacunkiem są od rządzenia swoim zakładem, ewentualnie Rada jak ma pytania zaprosi zapewne Prezesa na Komisje czy Sesje. Na pewno funkcja Prezesa nie jest od czatowania i komentowania poczynań Radnych, a szczególnie jeżeli to się odbywa w godzinach pracy (chyba że jest się na urlopie jednakże nawet wtedy, na urlopie sprawowana funkcja zobowiązuje do zachowania powagi stanowiska).
Pisowskie pieski szczują na pierwszego od lat normalnego prezydenta
A już można nawet na fb poczytać i poogladac preen screany cóż Pan Prezes wypisywał na sesji na czacie. Ciekawe wejście robi ten Pan i od razu pokazuje jaki ma stosunek do Radnych no no ciekawa współpraca się szykuje. A jego wstawiane minek obrazuja brak powagi dla sprawowanej funkcji. Panie z MZK uspokój się Pan bo miast Panu zabraknie na Podkarpaciu do szukania kolejnej fuchy.
Często nie podoba mi się Pana krytykowanie naszego miasta, ale tutaj zgadzam się całkowicie. Warto o tym mówić, bo poziom, jaki jest w tej radzie prezentowany jest tak bardzo prymitywny i na tak niskim poziomie, że aż ciężko znaleźć na to słowa. Ci ludzie (na podium wyłaniają się Zapotocki i Kamiński) uważają się za gwiazdeczki, zamiast wziąć się do prawdziwej pracy na rzecz miasta.
Niestety, ale smutny jest fakt, że do naszego miasta ciężko sprowadzić konkurencję na takie stanowiska i ludzie czują się niezagrożeni. Jeżeli to prawda, co tu piszecie, to powinno się to od razu wytykać osobie na takim stanowisku. Profesjonalizm to podstawa.
Do Przewodniczącego Rady proszę zwracać się z należytym szacunkiem
do XXX , człowieku , myślę że młody , osobiście nigdy , przenigdy nie napisałem ani jednego złego czy niesprawiedliwego zdania o mojej już niestety mieścinie Przemyślu. To co zawszę pisze od lat , wcześniej jako "przem" jest prawdziwe , wynika z moich obserwacji i ocen. A że czasem ostre , po to by pobudzić do działania młodych jak np Bakun , wcześniej Chomę który niestety wpisów prawdy nie czytał i nie wyciągał wniosków z dobrych rad doświadczonego suwerena, czasem wyborcy , myślał zaś kategoriami NARCYZA zakochanego we własnym odbiciu co było zwykłą ułudą i zwidem. Powtarzam , nigdy nie napisałem ani jednego negatywnego zdania o Przemyślu , krytycznie zaś tak i jak Bóg pozwoli jeszcze czasem napiszę , po to są media społecznościowe , komputery o których w czasach mojej młodości nawet nikt nie marzył. I co najważniejsze , wolność wyrażania myśli , co jest osiągnięciem mojego pokolenia.
Proszę poprawiać literówki w artykule. To nie pierwsza taka sytuacja. Czy tekst ktoś sprawdza przed opublikowaniem?
Ważne jest zwracanie na to uwagi, dobrze, że ktoś taki jak Pan obserwuje bacznie sytuację i wypowiada się o niej. Wymaga to dużo czasu i mam nadzieję, że wyniosę z tych wypowiedzi pozytywną naukę. Oby tylko w radzie kiedykolwiek ktoś chciał przyjąć te słowa (które również kilka osób wypowiadało, np Pani Łucja Leja) i wprowadzić obrady na godny poziom.
Powinno się pognać wszystkich lewaków przewodniczących, zwłaszcza niejaką Ewę Sawicką to indywiduum wszędzie się wpieprza. Jeżeli czegoś nie zrobimy to i przemyśl będzie skalany. Co do Bakuna, to czas by wyrobił sobie zestaw jaj i przestał jej ulegać.
Te chujzwiślak rwij tęczowy jełopie.
To teraz trzeba będzie zrobić nowe wybory to może nowych radnych by od razu wybrać taniej będzie za jednym razem
Gość nie ma bladego pojęcia o kierowaniu specyficzna spółką jaką jest MZK, czeka tylko na telefon z Miasta i realizuje polecenia, p. BAKUN mam pytanie co się stało z autobusem 410? Myślę że zainteresuje się tym również Przewodniczący Rady Miasta
Kiedys byl Prezes PGM który butnie wypowiadał się w mediach społecznościowych i czynnie agitował na rzecz przeciwnika Bakuna. Pogoniliśmy. Teraz Prezes MZK agituje na rzecz Bakuna rowniez pogonimy. Tak długo, aż w końcu znajdzie się ktoś kto potrafi zarządzać tym syfem. Panie Prezydenie ustaw Pan do pionu Pana z Rzeszowa bo z Armii Bakuna moze Pluton sie ostał i dalej odchodzą z jednostki...
Bardzo ciekawe zjawisko socjologiczne można było zauważyć śledząc ostatnią sesję rady miejskiej ,jezeli tak ja można nazwać.To ciekawa grupa ludzi dobrana społecznie w/g klucza destrukcji i samounicestwienia.Zastanawiające jest dlaczego wyborcy zdecydowali sie wybierać na swoich przedstawicieli osoby o wyjątkowo niskiej dynamice intelektualnej nie potrafiącej tworzyć dobro w grupie dla mieszkańców a kierujących się jedynie własnym dobrem i to tylko materialnym.Nawet instynkt samozachowawczy mają przytępiony.Ale to jest tylko produkt.Zastanawiający są wyborcy i dlaczego są aż tak bardzo płytcy podatni na manipulacje nieciekawych osobników których nikt z nas nie chciał by ich mieć w gronie swoich nawet znajomych
A czytaliście oświadczenie majątkowego tego nowego Prezesiny z MZK ? Taki majątek w tak młodym wieku pracując w rzeszowskiej budżetówce ? Akcje dziwnych firm ? Halo służby ?
A konkurs na Prezesa MZK się odbył ? Czy już uznał Pan że nie warto ich robić po kompromitacji z PGM ? Czy z POSiREM gdzie już tydzień wcześniej gadali kto wygra ? Ściągnął Pan zdegradowanego Archeologa do Przemyśla bez nawet namiastki konkursu ? W S T Y D !
Tak wyglądają rządy partiokracji w samorządzie.Rzeczywistość jest jaka jest i przynajmniej na razie nie widać żadnego światełka w tunelu zmian. Pana Bakuna w referendum nie uda się odwołać, sprawy pójdą w kierunku wprowadzenia komisarza co nie jest korzystne finansowo dla radnych,ale interes partii jest nadrzędny.Oczywiście w kolejnych wyborach pis wprowadzi radnych we wszystkich okręgach wyborczych ale wyboru ich kandydata na prezydenta nikt im nie zagwarantuje.Tzw .opozycji też to się nie uda, każdy kto by pomyślał o wyborze kandydata niezależnego niech się nie łudzi,przykład pana Bakuna odstraszy ewentualnych kandydatów.I tak się doprowadzamy do samounicestwienia,Polska nierządem stoi jak zawsze zresztą. Gówno partiokracji oblepia nas coraz szczelniej.
Do listopada wytrzymamy , później sesja budżetowa i pociąg pojedzie przez stacje Rzeszów
okazuje się ,że najbardziej jasnym punktem tej sesji była wypowiedź P.Władzia Jachimeckiego ,dająca nadzieję,że ta RM jeszcze się ogarnie , jeszcze jest czas na merytoryczną , konstruktywną pracę na rzecz naszego pięknego miasta . I jeszcze jedno , do P. Jachimeckiego - Władziu , dalej działaj i mów pięknie o naszym mieście ,bo Przemyśl to nasze miasto , bo Przemyśl to nie PiS ,SLD czy jeszcze jakaś inna układanka ! Pozdrawiam i mimo wszystko; pozdrowienia również dla R M.
Gość jest tak zapracowany że nie wie że we worek jest 1. 09 ruszają szkoły o On nawet na stronie MZK nie dał informacji jak będą jeździły autobusy
Oby w Listopadzie to się skończyło,narcyz będący włodarzem miasta je degraduje,nie dba o nic oprócz swoich.Ciekawostką jest szeryf z toyoty jaki oskarża wszystkich układy a sam załatwia posadę żonie,czas przerwać ten kabarecik w wykonaniu miernot.
widać i słychać było w jaki sposób rządzący Radą Miasta Przemyśla chcą zawłaszczyć jeszcze jedno stanowisko Prezydenta Miasta. (oczywiście po zablokowaniu obecnego Prezydenta przez nadanego przez swojego wojewodę komisarza).
RIO POZYTYWNIE, CYFERKI SIE ZGADZJA , PLAN WYKONANY A PISOWSY RADNI MYŚLĄ JAK TU DO KORYTA SIĘ DORWAĆ..
DO XXX, dobrze kolego że pozytywnie odebrałeś moje intencje, nie atak na człowieka, spraw prywatnych a jedynie na działalnośc publiczną osób powołanych do sprawowania służebności wobec wyborców zwanego obecnie suwerenem. I do obowiazków wyborców należy sprawowanie kontroli nad wybraną przez siebie tzw władzą co w Przemyślu niemal nie istnieje na zasadzie, po wyborach rządzący sobie, suweren - sobie, i tak to trwa od wyborów do kolejnych wyborów. Osobiście od lat staram się jednak pamiętać o obietnicach przedwyborczych, dlatego przypominam, czasem jasno, zrozumiale, czasem jak trzeba powtarzam w sposób nieco ostrzejszy za co jacyś anonimowi młodzi głównie kolesie często mnie atakują czasem prostacko, nie czytając dokładnie co napisane, sami mając problemy z wysławianiem się i wiedzą ogólną , dlatego zamiast polemicznej krytyki jest jednozdaniowe najczęsciej obrażanie adwersarza. Osobiście staram się być apolitycznym nie mam sympatii politycznych bo polityka w zasadzie jest brudna, czasem jak podczas wczorajszej sesji RM sięga bruku, to nie dla mnie. Widziałem wystąpienie p. Lei, trudno się do tego odnieść. Pozdrawiam kolego
Bakun był przypadkowym posłem a teraz jest przypadkowym prezydentem
Czyelnik,chetnie zobacze te screany,gdzie można?
wybrały go wieśniaki, co się wprowadzili do Przemyśla, A kto popiera Bakuna ten na pewno nie jest wykształcony chyba, że po WSG Smyka - Jarosza
CIEKAWE CZY SŁUCHAŁEŚ SESJI, CZY WIEDZE OPIERASZ NA KILKU LINIJKACH ŻYCIA, A I WIEŚNIAK TO CHYBA Z CIEBIE
Awanturnicy z pis regii i sld prostą drogą brną do odwołania prezydenta Bakuna. Ustawki polityczne widać gołym okiem i bynajmniej nie chodzi tu o dobro miasta i jego mieszkańców. Zapewne to dobrze ukartowany plan podzielenia "miejskiego koryta" przez te trzy ugrupowania. A kto wg nich za Bakuna? Może ten prostaczek karierowicz Kamiński? Mam nadzieję, że większość Przemyślan do tego nie dopuści!
Też się zgadzam w calej rozciągłości. RADA jest beznadziejna z każdej strony od pysznych butnych i aroganckich przewodniczących po Skandujących niczym kibole "oddaj głos". Pewne nawyki z życia codziennego nie powinny być przenoszone na salę obrad.
BUt ai arogancja jest zła zawsze. Za pół roku Pan prezes przyjdzie po dotację do radnych bo np. będzie nowa epidemia COVID - w którego nie wierzę i radni odmówią. Wcale bym się nie dziwił bo Pan Prezez możę sobie myśleć co chce ale powinien na wszelki wypadek zostawić to dla siebie..
Bo ludzie nie głosowali na bakuna tylko przeciw Hamryszczakowi więc mamy co mamy. A czy Bakun jest już spakowany ?
OBOJETNIE JAKIEJ PARTII OSOBY SA W RADZIE MIASTA TO NIGDY NIE DOJDA DO POROZUMIENIA BO CZY TO PRZEDSTAWICIELE PIS LUB INNYCH PARTII W RADZIE CIAGNA TYLKO DLA SIEBIE NIE DLA ROZWOJU MIASTA . DLATEGO POKI BEDA MYSLELI O SOBIE A NIE O TYM PO CO WYBRALI ICH LUDZIE TO NIE BEDZIE NIGDY W PRZEMYSLU LEPIEJ . ZAMIAST WALCZYC WSPOLNIE I MYSLEC JAK WYJSC Z DLOGOW PO CHOMIE TO TYLKO ZRA SIE MIEDZY SOBA . A O MIESCIE I MIESZKANCACH NIE MYSLA . TAK TO JEST JAK W RADZIE MIASTA SIEDZA OSOBY KORE CHYBA SIEDZA PO TO ABY BRAC TYLKO KASE . I TO SA OSOBY KTORE SA TAM OD KILKUNASTU LAT. CZYLI PEWNIE JESZCZE DLUGO TAM POSIEDZA I KASE ZA NIC BEDA BRAC
TAM NIE MA POLITYKA KTORY BY MYSLAL O MIESCIE TYLKO O WLASNYM INTERESIE . TAKA RADA MARIONETKOWA
Zapotocki to dba ale o swoje interesy który to interesy służbowe bardzo często łącz z prywatnymi. Walczy jak może aby było po staremu bo wtedy żyło się lepiej o wiele lepiej.
Teraz obniżyć nierobowi pensje
Jako stały i obiektywny jak zawsze przemyski obserwator zadałem sobie trud niemal 13 godzinnego obserwowania na stronie internetowej obrad tzw. rady miasta Przemyśla w dniu 27 sierpnia br. To co zobaczyłem oczywiście z przerwami bo miałem też inne emeryckie zajęcia wstrząsnęło mną do samej głębi duszy i ciała , jedno słowo i to najbardziej stonowane , wstyd i żenada. Przecież poziom obrad , osób wybranych przez "przymyślaków" sięga niemal bruku , nieustanne kłótnie , oskarżania , pretensje , a właściwie chodziło o obalenie obecnego mera Bakuna co w czasie tych niby obrad niejednokrotnie tzw. opozycja powtarzała. Co wyprawiają ten przewodniczący rady i Zapotocki nie mieści się w głowie , jakieś narady nos w nos , głupawe uśmieszki , przytyki zresztą wzajemne , przesadne uspakajanie przeciwników politycznych , czasem histeryczne okrzyki , jeden bajzel , targowisko. No cóż odrzucono prezydentowi udzielenia wotum zaufania , to było wiadome , ale po co ten cały 13 godzinny cyrk na poziomie piaskownicy i przekupek tego nie wiem i nie rozumiem. Jestem krytykiem Bakuna bo powiela działania Chomy , jest przeciętnym prrezydentem , ale dzisiaj w porównaniu z częścią pyskujących radnych pokazał raczej spokój i pewna klasę pomimo ataków przeciwników , głównie Zapotockiego który nie wiem gdzie obecnie należy , został zawieszony czy wyrzucony przez Czarzastego w SLD. Kto był gwiazdą na tym zachmurzonym przemyskim niebie , pan Radca prawny Artur Bielec , podziwiałem Jego wiedzę , bystry umysł , elokwencję , mądrość i co najważniejsze opanowanie , naprawdę uczestniczenie w takim kołchozie prawnym to jednak klasa , gratulacje panie mecenasie, szkoda że uczestniczy pan w takim "cirkus" tylko bez areny. Druga osoba to pani skarbnik Przemyśla Monika Czuryk , zawsze przygotowana , opanowana, z wiedzą i pewną klasą. A reszta milcząca , jedynie przyciskająca przycisk i podnosząca posłusznie rączki za swoja partią czasem wbrew sumieniu i przekonaniu. To tyle na gorąco , więcej napisze przy temacie obrad rady Przemyśla to moje przemyślenia po obejrzeniu niemal 13 godzinnego serialu , co jednak nie odbiega od stanu samego Przemyśla , dawnego miasta wojewódzkiego. Ale na pocieszenie , jacy wyborcy , taka "wadza" jaki pan taki kram. I to jest prawda absolutna ,odwieczna odkąd istnieje demokracja. Myślę że przewodniczący Kamiński nie poczuje się "zagrożony" prostymi i jasnymi zdaniami i ocena suwerena. Radzę wszystkim wyborcom , suwerenowi odtworzyć sobie dzisiejsze "obrady ", może nie cale 13 godzin, bo to trudne do strawienia , ale przynajmniej w części na stronie przemysl.pl
Panie Prezydencie proszę zwrócić uwagę swojemu nowo powołanemu Prezesowi MZK aby w końcu zabrał się do pracy. Na sesji o której mowa w artykule wypisywał bzdury i wstawiał minki na czacie na YouTubie które z całym szacunkiem ale chyba nie należą do zakresu jego kompetencji, czy też zakresu czynności, a tym bardziej będąc w pracy chyba nie to powinno być przedmiotem jego pracy? No chyba że był na urlopie? Proszę o publiczna tutaj odpowiedź. Czy naprawdę ten Pan za to otrzymuje pewnie gigantyczne zarobki? Również Pan Prezes opisywał zachowania Radnych, Panie Prezesie MZK pan sobie chyba pomylił fotel Prezesa z komentatorem życia politycznego w Przemyslu. Zreszta, a jakie Pan ma kompetencje do oceniania ludzi skoro Pan jest "Przemyślakiem" od dwóch miesięcy? Panie Prezesie, czy komentowanie i wstawanie usmieszkow na forum odbywało się że służbowego firmowego sprzętu, czy prywatnego sprzętu? Liczę na odpowiedzi. W moim przekonaniu Radni są od dyskusji chodź wiadomo pozostawia tu wiele to do życzenia ale Panowie Prezesi z całym szacunkiem są od rządzenia swoim zakładem, ewentualnie Rada jak ma pytania zaprosi zapewne Prezesa na Komisje czy Sesje. Na pewno funkcja Prezesa nie jest od czatowania i komentowania poczynań Radnych, a szczególnie jeżeli to się odbywa w godzinach pracy (chyba że jest się na urlopie jednakże nawet wtedy, na urlopie sprawowana funkcja zobowiązuje do zachowania powagi stanowiska).