W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun ogłosił żałobę w mieście.
Żałoba obowiązuje od dzisiaj od godz. 12.00 do piątku, 18 stycznia, do godz. 24.00. Na znak żałoby na budynkach Urzędu Miejskiego oraz budynkach jednostek organizacyjnych miasta umieszczone zostały flagi przystrojone kirem.
Ze względu na żałobę W. Bakun zaleca także odwołanie wszystkich imprez o charakterze rozrywkowym.
Przemyśl jest kolejnym miastem w Polsce, które ogłosiło na swoim terenie żałobę po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku.
Prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że w dniu pogrzebu będzie obowiązywać żałoba narodowa w całym kraju. O terminie pochówku prezydenta Gdańska zadecyduje jego rodzina. Obecnie najbardziej prawdopodobnym dniem jest sobota.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Smutne wydarzenie...Niestety odpowiada prezes pis, i jego kompani gloryfikujący i uprawiający mowę nienawiści, tak na miesięcznicach, tak w goebbelsowskiej tv,i antagonizujący ludzi, dzielący na jakieś sorty...Tu jest przyczyna. W więzieniach tylko tvp leci, jak w zapadłych ciemnogrodzkich wioskach...więc co taki widz otępiały psychicznie z tego czerpie? Gotowe scenariusze morderstw na "wrogach narodu"
,,widz otepialy psychicznie" typowa mowa nienawisci zastanow się czlowieku nad sobą nienawiść i stygmatyzowanie inaczej myslacych jest karygodne
tadek, masz rację. Te stygmatyzowanie ludzi na lepszy i gorszy sort..etc.
W pierwszej kolejności przyczyną takiego stanu rzeczy jest nakręcanie spirali zbrodni w postaci utrzymywania, finansowania rzeźni czyli siedliska najrozmaitszych plag nękających całą ludzkość. No a że PIS na czele z panem prezesem popiera i toleruje taki stan rzeczy jest w dużej mierze odpowiedzialny za te wszystkie dramaty i inne tragiczne, psycho-patologiczne reakcje.''Tak długo jak człowiek będzie zabijał zwierzęta, ludzie będą zabijali się nawzajem. W istocie ten kto zabija i zadaje ból nie zazna radości i miłości'' - PitagorasYOUTUBE.COM - POLSKA UBOJNIA 2015
Inaczej nie mogę ci powiedzieć jak " pajacu' . Przypomnij sobie kto zaczął właśnie tzw. mowę nienawiści . Zaczęło się od wnuczka , który miał dziadka w Wehrmachcie i który przyznał publicznie - wielokrotnie publikowane wypowiedzi ,że nienawidzi Polski , jej historii . nie ma ochoty ani siły jej dżwigać " . Są to jego słowa. Następna wypowiedzią jest wypowiedz wroga Polski Sikorskiego Radosława, , stwierdził n , cytuje " wyrżniemy te pisowska watahę .;. Były tzw. prezydent Polski Komorowski . wiele razy stwierdzał ,ze należy chwycić za dechę i lać się ". Wypowiedz tez tzw. prezydenta Polski Wałęsy ,że będą wyskakiwać przez okna , jak nie będą robić tak , jak Totalni chcą . Jeszcze inna wypowiedż byłego sędziego SN , Skupienia. który jesienią 2016 r powiedział , cytuje " liczy się siła , tylko goła siła . " . CZY TO SA POPRAWNE WYPOWIEDZI TWOIM ZDANIEM . POMYŚL , ZANIM COKOLWIEK CZŁECZYNO NAPISZESZ.
Widzę że masz kłopot z poprawnym wyrazaniem myśli w ojczystym języku podszkol się a dopiero później zabieraj głos publicznie nie pozdrawiam
Manipulują Polakami,ogłupiają ,dzielą . Ludzie przestańcie się opluwać jak chcą żydki ,zacznijcie się jednoczyć Współczuje rodzinie zamordowanego ale z jakiej racji ta żałoba w Przemyślu? czy to jakieś nowe przepisy? Niemal każdego dnia ktoś traci życie w wyniku mordu w czy należy ogłaszać żałobę w całym kraju ? :) Cyrk , żenada.. kim był naprawdę pan Adamowicz przemilczę .Polska jeszcze należy do Polaków w związku z tym proszę nie deptać moich praw nie zmuszać i nie narzucać zbiorowej żałoby .
No wlasnie robta co chceta i sa tego efekty,a tak nawiasem tez nie rozumiem dlaczego zaloba w Przemyslu??
Tak , przykre zdarzenie ale panie Bakun w Przemyślu okres "smuty" trwa od wielu , wielu lat co najmniej 20 , zaś szczególnie od lat 16 . Także może pan ogłosić stan żałoby również za Przemyśl upadłą mieścinę przecież nędzę i biedę widać nawet na dworcu PKS. Zdarzyło się że okres świąteczny i poświąteczny spędzić w Warszawie i co , oczywiście nie porównuję Przemyśla ze stolicą ale miasto stołeczne oświetlone bajecznie niemal w całości , cudowne kompozycje świetlne , centrum niemal Manhattan , właściwe nie da się tego opisać to trzeba zobaczyć . Widać że Warszawa odżyła , ogromnie osiedla w budowie , wszędzie widać dźwigi i inny sprzęt budowlany , ruch i życie. Na stadionie narodowym 2 czynne całodzienne lodowiska , podobne lodowisko do późnego wieczora na Rynku Starego Miasta , wszędzie muzyka , otwarte kramy , kiełbaski grzane winko itp. rzeczy. Nie czas i miejsce na szczegóły , nie porównuję również potencjału tych dwóch miast bo w Warszawie są również miejsca biedy ale po powrocie i spojrzeniu na te obdarte mury i marnie oświetlone moje znajome ulice : Kopernika , Czarnieckiego , Bohaterów Getta czy Rokitniańską i wiele wiele innych miejsc , na smutne twarze starych głównie ludzi w moim wieku na ten zielony rynek i ten bajzel na Sportowej , stare głównie graty zwane samochodami zrobiło mi się smutno i ogłosiłem okres" smuty "dla Przemyśla. Szkoda miasta , obecnie mieściny , zadupia i chciałoby się zamówić mszę nie za "Miasto Arras" a za mieścinę Przemyśl.lodowska
A jaka tu może być rozrywka?
Smutne wydarzenie...Niestety odpowiada prezes pis, i jego kompani gloryfikujący i uprawiający mowę nienawiści, tak na miesięcznicach, tak w goebbelsowskiej tv,i antagonizujący ludzi, dzielący na jakieś sorty...Tu jest przyczyna. W więzieniach tylko tvp leci, jak w zapadłych ciemnogrodzkich wioskach...więc co taki widz otępiały psychicznie z tego czerpie? Gotowe scenariusze morderstw na "wrogach narodu"
,,widz otepialy psychicznie" typowa mowa nienawisci zastanow się czlowieku nad sobą nienawiść i stygmatyzowanie inaczej myslacych jest karygodne