Dzisiaj, 16 czerwca br., odbyło się jedno z najważniejszych posiedzeń dla samorządu lokalnego – sesja absolutoryjna Rady Miejskiej w Przemyślu. Po trwającej ponad 8 godzin, mniej lub bardziej (częściej zdecydowanie mniej) merytorycznej dyskusji prezydent Wojciech Bakun otrzymał wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu za 2024 r.
Dyskusja tak nad raportem o stanie gminy, jak i realizacją budżetu za 2024 r. była zdecydowanie mniej merytoryczna, bo większość wątpliwości artykułowanych przez część radnych była bądź torpedowana przez drugą część, bądź kwitowana uśmiechami. Zadawane pytania interpretowane były zazwyczaj jako atak na koalicję rządzącą. Personalnych (i nie tylko) „wycieczek” było zresztą więcej. Cóż...
Zgodnie z przewidywaniami i matematyką, prezydent miasta W. Bakun otrzymał wotum zaufania. Głosowało 22 radnych. 13 było „za” (Bal, Barczak, Bugera, Bukowski, Grabas, Jaroch, Jaworska, Kijanka, Kowalski, Maciołek, Sawicka, Sienkiewicz, Tkacz), 5 „przeciw” (Grad-Mizgała, Kalinowska, Kulej, Rząsa, Stojak), 4 wstrzymało się od głosu (Kamiński, Krzeszowski, Surma, Zapotocki). Na sesji absolutoryjnej nieobecny był radny Jerzy Krużel.
Podobnie rzecz miała się z udzieleniem W. Bakunowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2024 r. Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej była pozytywna, podobnie jak Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Przemyślu.
Na sali obrad obecnych było 21 radnych. 13 było „za” (Bal, Barczak, Bugera, Bukowski, Grabas, Jaroch, Jaworska, Kijanka, Kowalski, Maciołek, Sawicka, Sienkiewicz, Tkacz), 8 wstrzymało się od głosu (Grad-Mizgała, Kalinowska, Kulej, Rząsa, Stojak, Kamiński, Krzeszowski, Surma). Nieobecni byli J. Krużel i J. Zapotocki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze