Profilaktyce antynowotworowej, chorobom układu pokarmowego, problemach związanych z otyłością mówiono dziś (8 bm.) między innymi w Galerii Sanowej podczas kolejnej już, 4. edycji akcji „Masz haka na raka?”. Była okazja do zadawania pytań specjalistom i przekonania się, że wartościowa dieta i aktywny tryb życia to nasi sprzymierzeńcy w walce o zdrowie.
Była to już kolejna odsłona Dni Profilaktyki Onkologicznej, organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu we współpracy z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu. Nie zabrakło ważkich tematów oraz ciekawych gości, a także możliwości skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji.
Do skutecznej w walce ze schorzeniami nowotworowymi profilaktyki przekonywali specjaliści w zakresie chorób gastrologicznych, urologicznych i onkologicznych. Porad udzielali też psycholodzy i przedstawiciel NFZ. Chętne osoby, przy okazji zakupów, mogły zbadać poziom cukru, poradzić się nie tylko w kwestii zdrowia, ale też urody czy mody. Również maluchy miały zapewnione atrakcje. Nie zabrakło też miłych dla oka w postaci pokazów zumby, akrobatyki czy tańca. Na chętnych czekała także ścianka nawiązująca do kampanii „Ja już! A Ty”, której celem jest namówienie jak największej liczby osób do wykonania badań profilaktycznych.
Więcej na temat akcji w papierowym wydaniu ŻP.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze