Reklama

Profilaktyka to podstawa. Warto się badać! - przekonywali organizatorzy akcji "Masz haka na raka?" w Galerii Sanowej [ZDJĘCIA]

Profilaktyce antynowotworowej, chorobom układu pokarmowego, problemach związanych z otyłością mówiono dziś (8 bm.) między innymi w Galerii Sanowej podczas kolejnej już, 4. edycji akcji „Masz haka na raka?”. Była okazja do zadawania pytań specjalistom i przekonania się, że wartościowa dieta i aktywny tryb życia to nasi sprzymierzeńcy w walce o zdrowie.

Była to już kolejna odsłona Dni Profilaktyki Onkologicznej, organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Przemyślu we współpracy z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu oraz Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu. Nie zabrakło ważkich tematów oraz ciekawych gości, a także możliwości skorzystania z bezpłatnych porad i konsultacji.

Do skutecznej w walce ze schorzeniami nowotworowymi profilaktyki przekonywali specjaliści w zakresie chorób gastrologicznych, urologicznych i onkologicznych. Porad udzielali też psycholodzy i przedstawiciel NFZ. Chętne osoby, przy okazji zakupów, mogły zbadać poziom cukru, poradzić się nie tylko w kwestii zdrowia, ale też urody czy mody. Również maluchy miały zapewnione atrakcje. Nie zabrakło też miłych dla oka  w postaci pokazów zumby, akrobatyki czy tańca. Na chętnych czekała także ścianka nawiązująca do kampanii „Ja już! A Ty”, której celem jest namówienie jak największej liczby osób do wykonania badań profilaktycznych.

Reklama

Więcej na temat akcji w papierowym wydaniu ŻP.

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/02/2025 19:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama