1 marca w przeworskim magistracie podpisano umowę na realizację projektu #BotanicChallenge w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. W myśl założeń umowy w Przeworsku, we współpracy ze stroną słowacką, zorganizowane zostaną warsztaty dotyczące projektowania ogrodów oraz tworzenia biżuterii z kwiatów, ziół i żywicy.
Program Interreg buduje współpracę międzynarodową polsko-słowackiego pogranicza, wspierając projekty w zakresie ochrony i promocji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, rozwoju transportu oraz poprawy jakości edukacji. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego projektu realizowanego przez Przeworsk[paywall] w ramach tego programu. Przedsięwzięcie pod nazwą #BotanicChallenge ma budować wspólną tożsamość sąsiadujących ze sobą regionów Polski i Słowacji. Sposobem na realizację tego celu mają być wspólne działania i kreatywne spędzanie czasu. Ponadto projekt ma w atrakcyjnej formule pokazywać bogactwo dziedzictwa kulturowego pogranicza polsko-słowackiego. Tym najbardziej z konkretnych celów jest wykorzystanie wiedzy tradycyjnej z zakresu stosowania dawnych receptur oraz tworzenia zgodnych z wiedzą historyczną założeń ogrodowych. Stąd w ramach inicjatywy zaplanowano warsztaty projektowania ogrodów oraz tworzenia biżuterii z kwiatów, ziół i żywicy oraz tworzenia kosmetyków naturalnych, a zwieńczeniem całego projektu będzie nakręcenie filmu podsumowującego wszystkie działania.
Sygnatariuszami umowy przesądzającej realizację projektu byli burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, skarbnik miasta Dorota Jarosz oraz wiceprezes Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska Dawid Lasek. Przedsięwzięcie gmina miejska Przeworsk zrealizuje we współpracy z partnerem słowackim, a więc Stowarzyszeniem Svet Mladych n.o. z Giraltoviec.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze