Sporo działo się w niedzielę, 4 lipca, w Pruchniku Górnym – był pokaz sprzętu strażackiego, animowane zabawy i dmuchańce dla dzieci, można było pokosztować regionalnych potraw, przysmaków z grilla, a na koniec posłuchać koncertu zespołu Zbóje.
Piknik zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchniku nr 3 oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pruchniku Górnym i trzeba przyznać, że stanęli na wysokości zadania.
W okolicy niedawno oddanej od użytku groty solnej rozstawiły się liczne stoiska. Wśród nich był namiot KGW z Pruchnika Górnego, gdzie[paywall] gospodynie podejmowały gości regionalnymi potrawami i ciastami. Tuż obok przy grillu uwijali się strażacy, którzy obok klasycznych boczków, kiełbasek i kaszanek serwowali też grochówkę z kotła.
Nie zabrakło również stoisk związanych z lokalną społecznością i zdrowiem, a spragnieni łakoci znaleźli tu także punkty z lodami, watą cukrową, popcornem czy goframi. Sporo było atrakcji dla najmłodszych: gadżetów promocyjnych, dmuchańców, zabaw organizowanych przez animatorów.
Ponadto strażacy OSP KSRG Pruchnik I i OSP Kramarzówka postanowili przedstawić szerszej publiczności swoją pracę i udostępnili do zwiedzana zgromadzonym swoje wozy bojowe. Na tym jeszcze nie koniec.
Rozbudowana była część artystyczna pikniku. Na plenerowej scenie wystąpiły dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Pruchniku, odbył się koncert w wykonaniu uczniów tutejszej Szkoły Muzycznej I stopnia , a swoje artystyczne talenty ujawnili także seniorzy z Dziennego Domu „Senior-Wigor” w Pruchniku. Zwieńczeniem wydarzenia był koncert zespołu Zbóje, po którym gości bawił DJ Hano.
Impreza został sfinansowana ze środków pozyskanych przez lokalne stowarzyszenia. Gmina Pruchnik ze środków z Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, dofinansowała koncert zespołu „Zbóje” oraz dmuchańce dla dzieci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze