To była już 9. edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Po raz kolejny do akcji włączyła się społeczność Przedszkola nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. W br. maluchy przebiegły łącznie ok. 84 km!
– W biegu wzięły udział nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Jedne miały za zadanie przebiegnięcie trzech okrążeń boiska, inne na przykład ośmiu. Cel wydarzenia od zarania jest ten sam: promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia jest również wyrabianie u naszych podopiecznych nawyków zdrowego stylu życia. To inwestycja w ich zdrowie, rozwój fizyczny i emocjonalny – powiedziała Livia Czapska z przemyskiej „jedenastki”.
Areną tego ciekawego przedsięwzięcia było osiedlowe boisko na Kmieciach. Na starcie stanęło 101 przedszkolaków ze wszystkich grup, 16 wychowawców i rodzice. Łącznie 120 osób. Mieli do pokonania pętlę o długości ok. 140 m. Jedni pokonywali ją dwukrotnie, inni pięciokrotnie. Łącznie przebiegli ok. 84 km. Warto dodać, że rozgrzewkę prowadziła brązowa medalistka mistrzostw Polski w dwuboju olimpijskim Ewa Kopczak, przemyślanka, wychowanka przedszkola nr 11.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze