Reklama

Przebiegli 84 kilometry! 9. Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”

To była już 9. edycja Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, którego organizatorem jest miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Po raz kolejny do akcji włączyła się społeczność Przedszkola nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. W br. maluchy przebiegły łącznie ok. 84 km!

– W biegu wzięły udział nasze przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych. Jedne miały za zadanie przebiegnięcie trzech okrążeń boiska, inne na przykład ośmiu. Cel wydarzenia od zarania jest ten sam: promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nie bez znaczenia jest również wyrabianie u naszych podopiecznych nawyków zdrowego stylu życia. To inwestycja w ich zdrowie, rozwój fizyczny i emocjonalny – powiedziała Livia Czapska z przemyskiej „jedenastki”.

Areną tego ciekawego przedsięwzięcia było osiedlowe boisko na Kmieciach. Na starcie stanęło 101 przedszkolaków ze wszystkich grup, 16 wychowawców i rodzice. Łącznie 120 osób. Mieli do pokonania pętlę o długości ok. 140 m. Jedni pokonywali ją dwukrotnie, inni pięciokrotnie. Łącznie przebiegli ok. 84 km. Warto dodać, że rozgrzewkę prowadziła brązowa medalistka mistrzostw Polski w dwuboju olimpijskim Ewa Kopczak, przemyślanka, wychowanka przedszkola nr 11.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama