Reklama

Przed nami 33. finał WOŚP. Będzie się działo!

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia, niesie ze sobą wiele niespodzianek. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje szykują sztaby Orkiestry w największych miejscowościach w naszym regionie.

26 stycznia w całej Polsce, ale też poza jej granicami, Wielka Orkiestra zagra po raz 33. W tym roku dla onkologii i hematologii dziecięcej. Wielkiej kweście jak zwykle towarzyszyć będzie masa atrakcji.

Na terenie Przemyśla działają w tym roku dwa sztaby: pierwszy – przy Młodzieżowym Domu Kultury i drugi w Rynku. Z puszkami na ulice miasta wyruszy około 70 – 80 osób. W ramach WOŚP w Rynku wystąpią liczni lokalni artyści. Podobnie jak w latach wcześniejszych do akcji przyłączą się także przemyskie stowarzyszenia. Nie czekając na finał, już teraz można zakupić w MDK jeden z orkiestrowych gadżetów, wspierając tym samym szczytny cel.

Reklama

Jarosław także szykuje się na finał Orkiestry. Część wydarzeń wspierających zbiórkę już się tam odbyła, jak choćby poniedziałkowy (20 bm.) wieczór taneczny w JOKiS połączony z  licytacją przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na tegoroczny cel akcji. W dniach 20 – 24 stycznia dla Orkiestry zagrała także Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Szówsku, gdzie kwestowano przy okazji wspólnego aerobiku i kiermaszu słodkości. Natomiast w niedzielę jarosławian czekają występy na scenie w Rynku, warsztaty i pokazy, motocyklowe atrakcje, strefa gastronomiczna i stoiska lokalnych twórców oraz wiele innych, a na finał „Światełko do nieba” z Teatrem Ognia Aurora.

Zwarci do działania są także członkowie przeworskiego sztabu WOŚP. Trwają już internetowe licytacje, których finał odbędzie się podczas niedzielnego koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku (start g. 14). Czego można się tam spodziewać? Koncertów lokalnych artystów, pokazów akrobatyki sportowej, sztuk walki czy breakdance, darmowych porad i badań zdrowotnych i innych atrakcji. Oczywiście wolontariusze WOŚP – łącznie 50 osób – kwestować będą też na ulicach Przeworska, Kańczugi, Gaci i okolic.

Reklama

Radymno, Lubaczów i Cieszanów gotowe do działania

W Lubaczowie wolontariusze też odebrali już niezbędne gadżety, identyfikatory i puszki potrzebne na 33. finał.

„Jesteśmy prawie gotowi, odliczamy” – zapewnili.

Radymniański sztab szykuje na finał niezwykły koncert zespołu Kasety w Miejskim Ośrodku Kultury (start g. 16.30). Oprócz dobrej muzyki odbędzie się tu także finał licytacji trwających już w sieci. Oprócz tego będzie można skontrolować swój stan zdrowia i zarejestrować się w bazie DKMS. Na deser oczywiście wyjątkowo atrakcyjne w tym roku „Światełko do nieba”.

Reklama

Wielki finał w Cieszanowie wystartuje w samo południe za sprawą Cieszanowskich Morsów, natomiast od godziny 16 w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie na chętnych do wspólnej zabawy czekać będzie wyśmienite jadło przygotowane przez KGW. W programie także pokaz sprzętu strażaków, spotkanie z pogranicznikami, występy utalentowanych artystów i cieszanowskiej orkiestry dętej, a o g. 20 Światełko do Nieba z teatrem ognia Insomia z Rzeszowa. Dzień wcześniej orkiestrowe atrakcje – koncerty, teatr i niezwykłe widowiska –przewidziane są w Gorajcu i startują o g. 17.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/01/2025 16:16
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama