Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia, niesie ze sobą wiele niespodzianek. Sprawdziliśmy, jakie atrakcje szykują sztaby Orkiestry w największych miejscowościach w naszym regionie.
26 stycznia w całej Polsce, ale też poza jej granicami, Wielka Orkiestra zagra po raz 33. W tym roku dla onkologii i hematologii dziecięcej. Wielkiej kweście jak zwykle towarzyszyć będzie masa atrakcji.
Na terenie Przemyśla działają w tym roku dwa sztaby: pierwszy – przy Młodzieżowym Domu Kultury i drugi w Rynku. Z puszkami na ulice miasta wyruszy około 70 – 80 osób. W ramach WOŚP w Rynku wystąpią liczni lokalni artyści. Podobnie jak w latach wcześniejszych do akcji przyłączą się także przemyskie stowarzyszenia. Nie czekając na finał, już teraz można zakupić w MDK jeden z orkiestrowych gadżetów, wspierając tym samym szczytny cel.
Jarosław także szykuje się na finał Orkiestry. Część wydarzeń wspierających zbiórkę już się tam odbyła, jak choćby poniedziałkowy (20 bm.) wieczór taneczny w JOKiS połączony z licytacją przedmiotów, z których dochód zostanie przeznaczony na tegoroczny cel akcji. W dniach 20 – 24 stycznia dla Orkiestry zagrała także Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Szówsku, gdzie kwestowano przy okazji wspólnego aerobiku i kiermaszu słodkości. Natomiast w niedzielę jarosławian czekają występy na scenie w Rynku, warsztaty i pokazy, motocyklowe atrakcje, strefa gastronomiczna i stoiska lokalnych twórców oraz wiele innych, a na finał „Światełko do nieba” z Teatrem Ognia Aurora.
Zwarci do działania są także członkowie przeworskiego sztabu WOŚP. Trwają już internetowe licytacje, których finał odbędzie się podczas niedzielnego koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku (start g. 14). Czego można się tam spodziewać? Koncertów lokalnych artystów, pokazów akrobatyki sportowej, sztuk walki czy breakdance, darmowych porad i badań zdrowotnych i innych atrakcji. Oczywiście wolontariusze WOŚP – łącznie 50 osób – kwestować będą też na ulicach Przeworska, Kańczugi, Gaci i okolic.
W Lubaczowie wolontariusze też odebrali już niezbędne gadżety, identyfikatory i puszki potrzebne na 33. finał.
„Jesteśmy prawie gotowi, odliczamy” – zapewnili.
Radymniański sztab szykuje na finał niezwykły koncert zespołu Kasety w Miejskim Ośrodku Kultury (start g. 16.30). Oprócz dobrej muzyki odbędzie się tu także finał licytacji trwających już w sieci. Oprócz tego będzie można skontrolować swój stan zdrowia i zarejestrować się w bazie DKMS. Na deser oczywiście wyjątkowo atrakcyjne w tym roku „Światełko do nieba”.
Wielki finał w Cieszanowie wystartuje w samo południe za sprawą Cieszanowskich Morsów, natomiast od godziny 16 w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie na chętnych do wspólnej zabawy czekać będzie wyśmienite jadło przygotowane przez KGW. W programie także pokaz sprzętu strażaków, spotkanie z pogranicznikami, występy utalentowanych artystów i cieszanowskiej orkiestry dętej, a o g. 20 Światełko do Nieba z teatrem ognia Insomia z Rzeszowa. Dzień wcześniej orkiestrowe atrakcje – koncerty, teatr i niezwykłe widowiska –przewidziane są w Gorajcu i startują o g. 17.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze