Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury 8 – 10 października organizuje 6. Nadsańskie Spotkania Poetyckie.
W bieżącym roku, oprócz spotkań poetów z młodzieżą (8.10, g. 10 – 13) i gali pokonkursowej „O Wstęgę Sanu” planowana jest sesja naukowa z udziałem dra Jana Zięby i dra Mateusza Pieniążka oraz pokazem poezji haiku Agnieszki Szady (10.10, g. 15, Towarzystwo Muzyczne). Imprezy towarzyszące to wystawy obrazów: Teresy Paryny w baszcie Zamku Kazimierzowskiego oraz Agnieszki Szady w klubowej Galerii I Piętro (Rynek 5).
W części warsztatowej, obejmującej tajniki warsztatu poety, swoje nowości wydawnicze zaprezentują i o ich powstawaniu opowiedzą: Maria Gibała, Wiesław Hop, Agata Litwin, Teresa Paryna, Mateusz Pieniążek, Iwona Świerkula i Mieczysław Szabaga. W piątek i sobotę odbędą się koncerty poezji śpiewanej w wykonaniu duetu Kasia i Tomek z Lublina (9.10, g. 18, Zamek Kazimierzowski) i Jolanty Stachurskiej z Krakowa (10.10, TM). Zapraszamy do udziału w przemyskim poetyckim święcie, jakim od kilku lat stały się Nadsańskie Spotkania Poetyckie.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze