Wtorek, 15 listopada, był szczególny zwłaszcza dla czternaściorga uczniów z przemyskich szkół ponadpodstawowych. Tego dnia, w samo południe, do budynku Przemyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji przy ul. Ratuszowej, przybyło siedem zespołów dwuosobowych, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z grodu nad Sanem wraz z opiekunami oraz dyrektorami szkół, które przystąpiły do udziału w I edycji Przemyskich Młodzieżowych Mistrzostw Menedżerskich.
Zebrani zostali powitani przez prezesa Podkarpackiej Agencji Rozwoju Regionalnego Piotra Pyszczuka. W imieniu prezydenta Wojciecha Bakuna na spotkaniu pojawił się Bartłomiej Barszczak, a prezes firmy Revas Wojciech Pitura podsumował rozgrywki i ogłosił ich wyniki.
Przez ponad miesiąc dwuosobowe zespoły starały się jak najlepiej prowadzić i utrzymać działalność wirtualnego biura podróży.
Branżowa symulacja biznesowa firmy Revas pozwoliła im na podejmowanie realistycznych działań biznesowych, które podlegały ocenie symulatora. Spośród siedmiu firm, wirtualnie założonych przez uczniów, upadła tylko jedna.
Mistrzostwa miały przede wszystkim[paywall] uczulić młodzież na to, jak istotna jest wiedza i poświęcony na prowadzenie własnej działalności czas. Uświadamiały, że biznes nie jest czymś łatwym, lekkim i przyjemnym, a utrzymanie się na rynku często wymaga trudnych decyzji.
Grupy, które uzyskały największą liczbę punktów w symulacji i najlepiej prowadziły swoje biura podróży, mogły liczyć na wartościowe nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali laptopy, drugiego – tablety, a trzeciego – smartfony.
Projekt został zorganizowany w ramach przedsięwzięcia „Przedsiębiorczy Przemyśl” z projektu „Razem zmieniamy Przemyśl”. Jego realizacja była możliwa dzięki środkom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz budżetu państwa, w ramach Programu „Rozwój Lokalny”.
Na najwyższym stopniu podium Przemyskich Młodzieżowych Mistrzostw Menedżerskich stanęli uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Profesora Kazimierza Morawskiego – Remigiusz Maciewicz i Michał Rogowski. Opiekunem ich zespołu o nazwie La Linea był Rafał Paśko.
Drugie miejsce należało się Michałowi Korpalowi i Michałowi Malickiemu z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Pieczę nad teamem Wit-Trip objęła Małgorzata Krzeszowska.
Zaszczytne trzecie miejsce zajął Marek Banaś i Michał Fudali. Chłopcy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących im. Profesora Janusza Groszkowskiego pod opieką Wioletty Hawaj pokazali, że zespół Tour de Life również wie, jak dobrze zarządzać biznesem.

fot.Monika Rusinek
Grupy, które uzyskały największą liczbę punktów w symulacji i najlepiej prowadziły swoje biura podróży, mogły liczyć na wartościowe nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymali laptopy, drugiego – tablety, a trzeciego – smartfony.

fot.Monika Rusinek
Branżowa symulacja biznesowa firmy Revas pozwoliła uczniom na podejmowanie realistycznych działań biznesowych, które podlegały ocenie symulatora.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze