Reklama

(Przed)świąteczne spotkanie opłatkowe pracowników PANS w Przemyślu

PANS w Przemyślu
10/01/2026 07:39

Ostatnie przedświąteczne chwile zamykamy tradycyjnym spotkaniem opłatkowym. 18 grudnia w murach przemyskiej PANS, przy wspólnym stole, zasiedli jej pracownicy oraz przedstawiciele władz powiatu – Bożena Ryczan – Starosta Przemyski i duchowieństwa – Abp Adam Szal – Metropolita Przemyski, ks. mitrat płk mgr Jerzy Mokrauz – Proboszcz Prawosławnej Parafii Wojskowej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, ks. prał. dr Wojciech Pac, ks. dr Maciej Flader – Duszpasterz Akademicki.

Wspólny poczęstunek poprzedziło to, co symboliczne, ale niezwykle ważne i oddające wartość grudniowego czasu – dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń, śpiewanie kolęd. Urokliwy wymiar spotkaniu nadała grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Bronisława Markiewicza w Leszczawie Dolnej, dzięki której mogliśmy obejrzeć przedstawienie "Leć kolędo w świat". Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów klasy 4 i 6 oraz opiekunów grupy, Panów: Ireneusza Pawliszyna i Lucjana Mielnikiewicza, za przygotowanie tak pięknej oprawy artystycznej.  

Reklama

Jak powiedział JM Rektor dr hab. Marek Delong, prof. PANS:„Niech ten wyjątkowy, świąteczny czas będzie chwilą wytchnienia, refleksji i wdzięczności za to, co udało się wspólnie osiągnąć. Życzę oczywiście zdrowia (nie tylko od święta! bo ono jest najważniejsze), wielu powodów do satysfakcji i spełnienia na płaszczyźnie zarówno zawodowej, jak i tej prywatnej”.

Takie chwile łączą społeczność akademicką, niech zwiastują dobry i pełen wspólnych wyzwań nowy rok.

 

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/01/2026 07:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama