17 grudnia na dubieckim Rynku spotkać można było przedszkolaki z Prywatnego Tęczowego Przedszkola, które w mieście tym ma swoją siedzibę. Maluchy z rodzicami aktywnie włączyły się w Kiermasz Świąteczny, dokładając przy okazji cegiełkę na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci.
Tego dnia Rynek w Dubiecku tętnił życiem za sprawą Kiermaszu Świątecznego, na którym na odwiedzających czekały liczne atrakcje w postaci: kolorowych bożonarodzeniowych ozdób i swojskich świątecznych przysmaków. Była też loteria z nagrodami, przejażdżki ciuchcią i wspólne kolędowanie. Aktywnie w to wydarzenie włączyła się tego dnia społeczność miejscowego Prywatnego Tęczowego Przedszkola.
Maluchy wespół z małymi podopiecznymi dubieckiego GOK i własnymi rodzicami dały piękny występ, przypominając najpiękniejsze polskie kolędy. Świąteczny czas postanowiły też wykorzystać, kierując odrobinę dobra w stronę swoich rówieśników przebywających w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie. Stroiki, które przedszkolaki wraz z rodzicami wystawili na kiermaszu, sprzedawały się jak ciepłe bułeczki, a cały dochód z tej akcji zasilił konto wspomnianej placówki.
Pod skrzydłami rzeszowskiego hospicjum działa zarówno Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci, jak i tzw. hospicjum domowe. Od momentu powstania w kompleksowy sposób wspiera ono zarówno ciężko chore dzieci, jak i ich rodziny. Potrzeby takich placówek są ogromne, bo kontrakty z NFZ zazwyczaj są niewystarczające, pieniędzy brakuje nawet na podstawową działalność. Bez wsparcia ludzi dobrej woli nie byłyby w stanie funkcjonować.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze