Reklama

Przedwojenny działacz PSL doczekał się grobowca

24/09/2021 18:30

Dziś w godzinach popołudniowych środowisko PSL upamiętniło Bruna Stanisława Gruszkę, pochodzącego z Radymna działacza ludowego i społecznika, zmarłego 80 lat temu.

Około 15.30 na Cmentarzu Komunalnym w Radymnie złożono kwiaty i znicze na nowowybudowanym grobowcu przedwojennego działacza ludowego, urodzonego w Skołoszowie i związanego z Radymnem Bruna Gruszki.

Następnie w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie orkiestry dętej, zebrani przeszli w okolice wmurowanej na Rynku (budynek hal targowej) tablicy upamiętniającej B. Gruszkę.Także tu złożono wieńce i zapalono znicze.

Na koniec, w tutejszym MOK odbyła się konferencja wspomnieniowa poświęconą pamięci życia i dokonań śp. Bruno Stanisława Gruszki.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama