Dziś w godzinach popołudniowych środowisko PSL upamiętniło Bruna Stanisława Gruszkę, pochodzącego z Radymna działacza ludowego i społecznika, zmarłego 80 lat temu.
Około 15.30 na Cmentarzu Komunalnym w Radymnie złożono kwiaty i znicze na nowowybudowanym grobowcu przedwojennego działacza ludowego, urodzonego w Skołoszowie i związanego z Radymnem Bruna Gruszki.
Następnie w uroczystym pochodzie, przy akompaniamencie orkiestry dętej, zebrani przeszli w okolice wmurowanej na Rynku (budynek hal targowej) tablicy upamiętniającej B. Gruszkę.Także tu złożono wieńce i zapalono znicze.
Na koniec, w tutejszym MOK odbyła się konferencja wspomnieniowa poświęconą pamięci życia i dokonań śp. Bruno Stanisława Gruszki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze