Reklama

„Przegonili zawał”, choć deszczu nie dało się przegonić

30/05/2025 09:38

„Przegoń zawał” – pod takim hasłem zorganizowany został piknik edukacyjny, który odbył się w sobotę, 24 maja, na terenie Parku Lubomirskich w Przemyślu. Jego organizatorzy tj. Stowarzyszenie Metalowych Serc oraz Zarząd Osiedla nr 12 Waleriana Łukasińskiego udowadniali, że o zdrowie należy dbać bez względu na okoliczności, mimo przeciwności losu – w tej ostatniej, symbolicznej, jak się okazało, roli, wystąpił tego dnia… deszcz.


Podwójne święto, bo święto zdrowia i święto osiedla, rozpoczęło się przemarszem uczestników, z organizatorami, partnerami wydarzenia i wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem na czele. Był to dzień pełen wrażeń nie tylko ze względu na bogaty program pikniku, lecz również ze względu na pogodę, która płatała figle i dokładała emocji. W roli głównej wystąpiło serce – centralny organ układu krwionośnego, ale też „centrum uczuć”, dlatego harmonogram prozdrowotnej akcji zakładał odniesienie się do każdej z tych sfer: dla ciała – strefa aktywności ruchowej, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, strefa profilaktyki i edukacji zdrowotnej, a tam pomiary ciśnienia, saturacji, tętna, masy i składu ciała, glikemii, pokaz ratownictwa medycznego, strefa relaksu, gdzie można było porozmawiać z panią psycholog np. o stresie, ale też „zażyć” masażu, a dla ducha: występy grupy Na Gapę, kapeli Ta Joj oraz Jerzego Markiewicza. Nie zabrakło ciepłej strawy i mimo wszystko ciepłej, serdecznej atmosfery, dzięki której odwiedzający tego dnia park spacerowicze mogli odpocząć, zrobić coś dla siebie i dla zdrowia.

Niezwykle ważny był walor edukacyjny wydarzenia. Organizatorzy i partnerzy akcji „Przegoń zawał” udowadniali, że profilaktyka nie musi być trudna, a o zdrowiu można rozmawiać w sposób łagodny i przystępny. Kilka „zdrowych kroków” wystarczy, by ostatecznie przegonić choroby, a co za tym idzie – zły nastrój i niespokojne myśli. Dobrze było się spotkać w parku. Oby wszystkim wyszło to na zdrowie!

Reklama

Współorganizatorzy akcji to: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu, Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Przemyskie Koło Terenowe nr 15 oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, starosta przemyski oraz  prezydent miasta Przemyśla.

Ewelina Kasperska

 

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/05/2025 09:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama