Reklama

Przemyscy „mastersi” z medalami. Jan Cząstka dwukrotnie złoty

Wystartowało ich trzech, przywieźli do domów aż sześć medali! Jan Cząstka, Piotr Szwedka i Kazimierz Kuropatwa godnie reprezentowali Przemyśl podczas 33. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Impreza odbyła się 24 lutego br. w pięknej lekkoatletycznej hali w Toruniu. Organizatorem mistrzostw był Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters, a równocześnie z nimi rozegrane zostały 7. Halowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. Do rywalizacji w kilku kategoriach wiekowych i dyscyplinach przystąpiło kilkuset lekkoatletycznych weteranów.

Wśród nich znalazła się trójka reprezentantów Przemyśla. Dwóch z Przemyskiego Klubu Biegacza – Piotr Szwedka i Kazimierz Kuropatwa oraz przedstawiciel UKS „Tempo 5” Jan Cząstka.

Reklama

Jak na Zawiszy

Na tym ostatnim można polegać jak na Zawiszy. Od lat należy do ścisłej czołówki lekkoatletycznych weteranów w biegach średnich, co potwierdza kolejnymi medalami tak w hali, jak i na otwartym stadionie. Nie inaczej było podczas 33. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters.
Pan Jan wystartował w kategorii wiekowej 65 lat. W Toruniu zdecydował się na zmierzenia swoich sił w dwóch biegach, na 400 i 800 m. I dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium! W biegu na 400 m nie miał sobie równych. Z czasem 1:03,00 min wyprzedził następnego zawodnika o ponad 4 sekundy! Tym drugim był reprezentant… Republiki Południowej Afryki Warren Schmelzer, który w imprezie wystąpił gościnnie. Jego czas to 1:07,10 min. Trzeci miejsce zajął Krzysztof Zduniak z Klubu Dynamic Łódź z czasem 1:07,93 min.

Bardziej zacięta walka trwała na dwa razy dłuższym dystansie, czyli 800 m. Głównym i w zasadzie jedynym godnym rywalem dla pana Jana był wspomniany biegacz z RPA. Kwestia złotego medalu ważyła się do ostatnich metrów. Zawodnik UKS „Tempo 5” wygrał o pół sekundy! Jego czas to 2:33,35 min, zaś W. Schmelzera – 2:33,85 min. Na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Macioł z Krakowa (2:47,90 min).

Reklama

Piotr Szwedka zdobył w Toruniu dwa medale. Fot. zbiory własne

Złoto w chodzie

Piotr Szwedka z PKB zadebiutował w tego typu zmaganiach i spisał się rewelacyjnie. W kategorii powyżej 55 lat wystąpił w dwóch dyscyplinach – chodzie na 3 km i skoku w dal. W tej pierwszej wygrał zdecydowanie. Z czasem 18:41,40 min wyprzedził następnego na mecie Piotra Płoskońskiego ze Strzałkowa o ponad 3 minuty. Czas srebrnego medalisty to 22:01,37 min. Trzeci na mecie zameldował się Krzysztof Góralski z Torunia (22:37,64 min).

W skoku w dal pan Piotr zdobył srebrny krążek. Skoczył 4,42 m. Mistrzem Polski został Sławomir Zawada z Dobrego Miasta (5,28 m), zaś brązowym Paweł Jurek (Lemiesz Team) z wynikiem 3,92 m.

Reklama

Kazimierz Kuropatwa to sportowy fenomen. Fot. Mariusz Godos

Trzeci z przemyślan, niezniszczalny, Kazimierz Kuropatwa wystąpił w najstarszej kategorii, czyli powyżej 80 lat! To absolutni giganci. Pan Kazimierz zgłosił się do dwóch biegów długich – na 1500 m i 3000 m. W obu zajął 2. miejsce. Na 1500 m uzyskał czas 9:52,91 min. Przegrał jedynie z Edmundem Sowińskim z TKKF Płock (7:46,79 min). W biegu na 3000 m kolejność była identyczna. Przemyślanin musiał uznać wyższość płocczanina. Wynik pana Kazimierza to 21:37,41 min.

Reklama

Gratulujemy!

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 06/03/2024 09:36
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama