Działania, które w ubiegłym miesiącu prowadzili przemyscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu doprowadziły do zatrzymania pięciu osób oraz zabezpieczenia sześciu kilogramów narkotyków o łącznej, szacunkowej wartości ok. 300 tys. zł.
– Współpraca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej doprowadziła do zatrzymania czterech osób, zajmujących się przewozem na teren Polski znacznych ilości środków odurzających, które następnie miały zostać wprowadzone do obrotu oraz jednej osoby zajmującej się przechowywaniem znacznej ilości środków odurzających
– przekazuje służba prasowa przemyskiej komendy.
Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy województwa podkarpackiego w wieku od 18 do 24 lat.
Podczas działań funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli około 5 kilogramów marihuany, blisko kilogram haszyszu i 30 gram grzybów halucynogennych oraz pieniądze w kwocie 16 500 zł
– informują dalej służby.
Zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań. Czterech z nich usłyszało zarzuty dotyczące udziału w organizacji wewnątrzwspólnotowego przewozu z terytorium Hiszpanii znacznych ilości marihuany, która miała zostać wprowadzone do obrotu. Grozi im za to kara do 20 lat pozbawienia wolności. Piąty mężczyzna usłyszał zarzut przechowywania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, za co przewidziana jest kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jak na razie Sąd Okręgowy w Przemyślu zastosował wobec pięciu podejrzanych tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze