W Jastrzębiej Górze odbył się finałowy turniej II ligi seniorów w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski w szachach. W imprezie – po 12 latach przerwy od ostatniego występu przemyskiej ekipy na tym poziomie (Polonia Przemyśl) – wystąpiła ekipa Klubu Szachowego „Roszada” Przemyśl.
Przemyślanie awans do II ligi wywalczyli po zdobyciu wicemistrzostwa III ligi podkarpackiej. Roszada nad Bałtykiem wystąpiła w składzie: Bartosz Dźwierzyński, Hubert Janzer, Adam Biesiadecki, Dominik Gazda, Grzegorz Pańczuk i Sylwia Polak. Ostatecznie zespół uplasował się na 23. miejscu na 51 startujących drużyn, pewnie zapewniając sobie utrzymanie w II lidze na kolejny sezon. Warto dodać, że przemyska drużyna okazała się najlepszą spośród występujących w Jastrzębiej Górze podkarpackich teamów. Kolejne zajęły miejsca: 25. – RKSz Rzeszów, 28. Parnas Stara Wieś, 38. GKSz Hetman Pilzno, 40. KS Szachownica Rzeszów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze