Dokładnie w samo południe, 28 marca br., rozpoczął się Przemyski Jarmark Wielkanocny. Po raz kolejny dostojny przemyski Rynek zamienił się w kolorowy wielkanocny targ, którego tematem przewodnim były oczywiście zbliżająca się Wielkanoc. Nasza redakcja jest jednym z patronów medialnych.
Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Miejski w Przemyślu. Przez siedem godzin wszyscy chętni mogą odwiedzić dziesiątki kramów, które tworzą wyjątkowość kiermaszu. A tam jest czym się zachwycać. Na stołach pojawiły się: baby i babeczki, palmy, pisanki, serwety, ciasta i chrzany, pierniki, pasztety, sery, miody, drewniane koszyczki i kosze, szydełkowe kurczaczki, wydmuszki z rzeżuchową czupryną i wiele innych rarytasów. Przepiękne rękodzieło i swojskie jadło. Wszystko to można kupić!
Największą atrakcją pierwszego dnia imprezy jest wielki, kolorowy pojazd „Wawel Truck”. Interaktywna ciężarówka pełna gier i słodkości. Nie mogło oczywiście obyć się bez kultowego już w nadsańskim mieście biegu z jajem.
Jutro, 29 marca br., drugi dzień Przemyskiego Jarmarku Wielkanocnego, na który już bardzo serdecznie zapraszamy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze