„Wspólnie dla Zdrowia” – taką nazwę przyjęło nowe ugrupowanie polityczne, którego założycielem jest przemyski pulmonolog Włodzimierz Bodnar. Wśród głównych celów W. Bodnar wymienia „zakończenie pandemii”.
Przemyski lekarz W. Bodnar zyskał popularność, kiedy leczył pacjentów chorych na Covid-19 amantadyną. Podawał ją swoim pacjentom, czym wywołał i wciąż wywołuje sporo kontrowersji. Od zawsze podkreślał, że jest „inicjatorem dyskusji w Polsce na temat przyczynowego leczenia Covid-19”.
Niedawno zdecydował się na założenie ugrupowania politycznego pod nazwą „Wspólnie dla Zdrowia”. Jest już strona internetowa, na której przemyski lekarz zbiera podpisy na liście poparcia. Do zarejestrowania potrzebuje 1000 podpisów[paywall].
Jako jeden z głównych celów nowego ugrupowania W. Bodnar wskazuje „zakończenie pandemii” oraz wymianę doświadczeń „między lekarzami z całego świata i wypracowanie efektywnych protokołów leczenia na każdym etapie choroby Covid-19, zarówno poprzez organizowanie konferencji, szkoleń, jak i wprowadzanie nowatorskich terapii na podstawie zdobytych doświadczeń”.
Innym celem ugrupowania będzie też „zapewnienie wolności wypowiedzi i dyskusji”. Słowem: walka z Covid-19 innymi sposobami niż ogólnodostępne obecnie.
W. Bodnar zaprezentował też już cele polityczne swojego ugrupowania. To m.in. wyrównanie poziomu życia i zarobków Polaków do średniej Unii Europejskiej. Jest nim m.in. wolność, której urzeczywistnieniem ma być wprowadzenie demokracji bezpośredniej na wzór szwajcarski.
„Uważamy, że Polacy powinni decydować o Polsce częściej niż co 4 lata” – można przeczytać m.in. w informacji na stronie ugrupowania. Inne cele to: uzdrowienie i uproszczenie systemów podatkowych oraz wykorzystanie geopolitycznego potencjału Polski w handlu międzynarodowym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.1. najpierw lekarz2. potem lekarz-budowniczy3. znowu lekarz4. osobna specjalizacja, amantadynowiec5. teraz polityk...normalnie mamy giganta w naszej społeczności, budujemy zachodnią obwodnicę, będzie miał kto szarfę przecinać...a tak serio doktórku, to weź się pan za bycie normalnym lekarzem i nie szukaj polityki, bo od dawna ja uprawiasz...
Więc wyszła amantadyna z worka
1. najpierw lekarz2. potem lekarz-budowniczy3. znowu lekarz4. osobna specjalizacja, amantadynowiec5. teraz polityk...normalnie mamy giganta w naszej społeczności, budujemy zachodnią obwodnicę, będzie miał kto szarfę przecinać...a tak serio doktórku, to weź się pan za bycie normalnym lekarzem i nie szukaj polityki, bo od dawna ja uprawiasz...