Ledwie kilka tygodni jarosławianin Zenon Wajda zasiadał w fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Przemyślu. Na początku marca br. zrezygnował z tej funkcji. 24 marca br. rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na to stanowisko.
Ostatnim – oczywiście przed Z. Wajdą – prezesem przemyskiego PGM-u był Zbigniew Czekierda. Przeszedł jednak na zasłużoną emeryturę. 30 grudnia ub.r. rada nadzorcza tej miejskiej spółki ogłosiła konkurs na nowego prezesa. Wygrał go pochodzący z Jarosławia Zenon Wajda. Był m.in. prezesem Jarosławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o. o. czy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarosławiu. Wielki pasjonat szybownictwa, przez lata dyrektor Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach.
Wydawało się, że jedna z miejskich spółek zyskała fachowca, który przeprowadzi ją przez niewątpliwie trudny obecnie okres – zwłaszcza w Przemyślu – w gospodarce mieszkaniowej. Niestety... Na początku marca br., czyli mniej więcej po czterech tygodniach zasiadania w fotelu prezesa PGM-u, Zenon Wajda złożył wypowiedzenie (miał podpisany z miastem tzw. kontrakt menedżerski). Spółką kierował do 20 marca br.
Władze miasta pełnienie obowiązków prezesa tej spółki przekazały prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Przemyślu Łukaszowi Gałuszce. Będzie on łączyć te funkcje do czasu powołania nowego prezesa PGM-u[paywall] .
Zapytaliśmy w magistracie o powody rezygnacji Z. Wajdy z funkcji prezesa PGM sp. z o.o. w Przemyślu, a także, jak wygląda obecnie jej sytuacja finansowa? Ile wynosi (jeśli jest) jej dług? A także o to, czy władze miasta wciąż rozważają połączenie dwóch spółek miejskich – PGM sp. z o.o. w Przemyślu i TBS sp. z o.o. w Przemyślu? Odpowiedział nam w bardzo oszczędny sposób zastępca prezydenta miasta Krzysztof Majcher:
– Pan prezes zrezygnował z funkcji z powodów osobistych. Sprawozdanie finansowe spółki za 2024 rok będzie gotowe do końca marca, ale według informacji z PGM, w ubiegłym roku spółka osiągnęła zysk. Nie ma natomiast żadnych rozmów dotyczących połączenia tych dwóch spółek.
Rada nadzorcza spółki długo nie czekała z ogłoszeniem konkursu na stanowisko prezesa PGM-u. Stało się to już 24 marca br. To konkurs, którego zwycięzca podpisze z miastem – podobnie jak Z. Wajda i poprzednik – kontrakt menadżerski. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe, legitymować się co najmniej 5-letnim okresem zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczeniem usług na podstawie innej umowy lub wykonywaniem działalności gospodarczej na własny rachunek, co najmniej 3-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikającym z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych. Zgłoszenia można składać do 15 kwietnia br.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze