Reklama

Przemyskie PGM bez prezesa. Zenon Wajda zrezygnował

Ledwie kilka tygodni jarosławianin Zenon Wajda zasiadał w fotelu prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o. w Przemyślu. Na początku marca br. zrezygnował z tej funkcji. 24 marca br. rada nadzorcza spółki ogłosiła konkurs na to stanowisko.

Ostatnim – oczywiście przed Z. Wajdą – prezesem przemyskiego PGM-u był Zbigniew Czekierda. Przeszedł jednak na zasłużoną emeryturę. 30 grudnia ub.r. rada nadzorcza tej miejskiej spółki ogłosiła konkurs na nowego prezesa. Wygrał go pochodzący z Jarosławia Zenon Wajda. Był m.in. prezesem Jarosławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o. o. czy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarosławiu. Wielki pasjonat szybownictwa, przez lata dyrektor Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach.

Wydawało się, że jedna z miejskich spółek zyskała fachowca, który przeprowadzi ją przez niewątpliwie trudny obecnie okres – zwłaszcza w Przemyślu – w gospodarce mieszkaniowej. Niestety... Na początku marca br., czyli mniej więcej po czterech tygodniach zasiadania w fotelu prezesa PGM-u, Zenon Wajda złożył wypowiedzenie (miał podpisany z miastem tzw. kontrakt menedżerski). Spółką kierował do 20 marca br.

Reklama

Władze miasta pełnienie obowiązków prezesa tej spółki przekazały prezesowi Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. w Przemyślu Łukaszowi Gałuszce. Będzie on łączyć te funkcje do czasu powołania nowego prezesa PGM-u[paywall] .

Powody osobiste

Zapytaliśmy w magistracie o powody rezygnacji Z. Wajdy z funkcji prezesa PGM sp. z o.o. w Przemyślu, a także, jak wygląda obecnie jej sytuacja finansowa? Ile wynosi (jeśli jest) jej dług? A także o to, czy władze miasta wciąż rozważają połączenie dwóch spółek miejskich – PGM sp. z o.o. w Przemyślu i TBS sp. z o.o. w Przemyślu? Odpowiedział nam w bardzo oszczędny sposób zastępca prezydenta miasta Krzysztof Majcher:

Reklama

– Pan prezes zrezygnował z funkcji z powodów osobistych. Sprawozdanie finansowe spółki za 2024 rok będzie gotowe do końca marca, ale według informacji z PGM, w ubiegłym roku spółka osiągnęła zysk. Nie ma natomiast żadnych rozmów dotyczących połączenia tych dwóch spółek.

Konkurs ogłoszony

Rada nadzorcza spółki długo nie czekała z ogłoszeniem konkursu na stanowisko prezesa PGM-u. Stało się to już 24 marca br. To konkurs, którego zwycięzca podpisze z miastem – podobnie jak Z. Wajda i poprzednik – kontrakt menadżerski. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe, legitymować się co najmniej 5-letnim okresem zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę lub świadczeniem usług na podstawie innej umowy lub wykonywaniem działalności gospodarczej na własny rachunek, co najmniej 3-letnim doświadczeniem na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikającym z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych. Zgłoszenia można składać do 15 kwietnia br.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/04/2025 16:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama