Przemyśl znalazł się w Programie 100 obwodnic na lata 2020 – 2030. Informację tę podał w sobotę, 8 lutego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Budowę zachodniej obwodnicy miasta zapowiedział w październiku ub.r. premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Przemyślu. Słowa te przyjęto z zaskoczeniem i niedowierzaniem, bo choć o takiej drodze mówiono już dawno, to nikt nie liczył na to, że jest to realne w najbliższych latach.
– Przyznam, że jako[paywall] włodarz miasta i jako urząd, zostaliśmy zaskoczeni tą zapowiedzią, bo wcześniej informacji o takim projekcie nie mieliśmy. Ale jak najbardziej kibicujemy temu projektowi – powiedział Wojciech Bakun, zapytany wtedy przez nas o deklarację premiera. Podobnie wyraził się starosta przemyski Jan Pączek. – O zachodniej obwodnicy Przemyśla mówi się już od lat. Deklaracja premiera Mateusza Morawieckiego nieco nas zaskoczyła, ale jeżeli miałaby przyspieszyć prace nad sfinalizowaniem tej inwestycji, to bardzo się cieszę.
W minioną sobotę, 8 lutego, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podał listę miast, w których mają powstać obwodnice. Znalazł się na niej również Przemyśl. „Celem budowy obwodnicy Przemyśla jest wyprowadzenie z miasta ruchu tranzytowego w ciągu dróg krajowych numer 28 oraz 77. Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego oraz zwiększenie przepustowości dróg. Nowa inwestycja ułatwi tranzyt w ciągu drogi krajowej numer 28 w kierunku polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce” – czytamy w krótkim opisie inwestycji podanym przez ministerstwo.
Na razie nie wytyczono jeszcze trasy nowej drogi i nie podjęto żadnych działań przygotowawczych. Nie wiadomo więc, czy obwodnica będzie omijać tylko Przemyśl, czy także inne miejscowości, np. Żurawicę na północy i Prałkowce na zachodzie. Na pewno wiązać się będzie z budową mostu na Sanie. Przetarg na realizację zadania ma zostać ogłoszony na początku 2024 r.
Nie wiadomo ile będzie kosztować przemyska obwodnica, ale koszt realizacji całego programu został oszacowany na blisko 28 mld zł. Będzie on finansowany z Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Składają się na niego m.in. wpływy z opłaty paliwowej oraz z Elektronicznego Systemu Poboru Opłat. Istotnym źródłem ma być także dofinansowanie z programów unijnych. Wschodnia obwodnica Przemyśla kosztowała 250 mln zł, a południowo-wschodnia – 108 mln zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.po co obwodnica jak tam roboty niema wszystko za granicą siedz.i może by jakiś zakład postawił za 5000 osób to cześć by wrócił a
mogę się założyć ,że nigdy nie powstanie obwodnica
Brawo P.Premierze,ze nie rzuca Pan słów na wiatr bo malkontenci juz dawon powidzieli,ze z tego nic nie będzie.Ci co tak narzekają,że nie ma zakładów ptracy zbiorowych to nie wiedza co mówia ponieważnigdy nie pracowli na taśach,a pamietajaczasy jak ptracowali w komunie.Kazdy ma prawo otworzyć sobie własną działalnośc i zaczać tworzyc miejsca pracy z pomocą Państwa.Ja firmę prowadziłem przez 38 lat i zatrudnieni ieli opłacony ZUS zkad brali zaświadczenia,ze pracuja i póżniej przechodzili na emeryturę.Faktem jest,ze chwilami to ja byłem bez kasy i musiałem się ratowć poyczkami,ale to był problem mój i rodziny.DSzis mam 72 lata,ale jeszcze do warsztatu zagladzm i cośsobie dłubie,a najczęściej sąsiadom.Chcecie miejsc pracy to sobie sami zorganizukcie jeżeli jestescie fachowcami w zawodzie.Na przemyskim rynku brakuje frezerów,tokrzy,spawaczy gazowych szcagólni.TYle w temacie metalowej.Moze stolzrz tez się wypowie.
Trzeba przyznać że drogi w Polsce w ostatnich latach zmieniły się nie do poznania na wielki plus tak trzymać...
PISoBOLSZEWICKIE oszuści po milionach elektrycznych aut i mieszkań wybudują obwodnice.
To będzie obwodnica w technologii stealth.W tej technologi już funkcjonuje most na Sanie w Jarosławiu,który już całkowicie rozwiązał problem długiego oczekiwania na przejazd przez San
Dalej was ciemnogrodzianie robią w konia. Nie ma zapewnionego finansowania tych obwodnic. A w 2030 r. prędzej Hel będzie podtopiony niż zbudowana obwodnica Przemyśla. Za kilka lat PiS z Morawieckim będą mieć tyle do powiedzenia, co teraz była premier Suchocka z Rokitą. Jakie to naiwne i zdominowane społeczeństwo przez jedynie słuszną TVP. Ech...
Na wiosnę przy niektórych schorzeniach uaktywnia się pomroczność fantazjiOto jeden z przykładów a dotyczy mostu w Jarosławiuhttps://www.forbes.pl/gospodarka/mosty-plus-powstanie-20-nowych-przepraw/zftgg3t
Przemyśl potęga i basta. Doprawdy rozwijam się w tempie zawrotnym , tak trzymać . Musimy jednak wrócić na ziemie z kosmosu i zobaczyć Przemyśl ten prawdziwy , zdołowany , odrapany z tynków , brudny i zapuszczony jak 19 wieczne londyńskie slamsy , bez młodych a jeśli są jeszcze to szykujących się do wyjazdu na saksy , bez nauki na poziomie wyższym, bez przemysłu i pomysłu na rozwój , z marną turystyką , bez zieleni w centrum , bez sportu i prawdziwej rekreacji , z pustymi kamienicami , setkami opuszczonych mieszkań bez szans i nadziei na przyszłość nawet tą daleką. A co z nowinek przemyskich "likwidacja kolejnej sekcji sportowej tj. futbolu amerykańskiego sekcji o której mało wiedziałem określany jako "Przemyśl BEARS " , co przyznaję . No cóż można i tak , pytam co tym zadupiu "Przymyślu" jest jeszcze do zlikwidowania ? Za to zasłyniemy z obwodnic , marnymi , krótkimi ale obwodnicami , za co szczerze dziękujemy. Panie marszałku Marku Tadeuszu pytanie na co wydano ten miliard złotych o których w pana obecności opowiadał na Dworcu PKP przed wyborami Premier RP Morawiecki ? MYŚLĘ ŻE SUWEREN PRZED KOLEJNYMI WYBORAMI CZEKA NA WYJAŚNIENIE , SKĄD TEN MILIARD I NA CO WYDANO.
Jeżeli notoryczny kłamca wierzy w to co mówi to jest idiotą, jeżeli zaś nie wierzy w to co mówi to jest tylko partyjnym oportunistą, nawilżającym partyjnego pryncypała. Gdzie ten miliard zł, miliony samochodów elektrycznych, mieszkań itp. i itd.
Wedlug planow nowa obwodnica zacznie sie węzłem dunkowiczki ( dwupoziomowy) nastepny wezel Batycze......dalej na węźle Ujkowice będzie zaczynać się 4 kilometrowy tunel do węzła Łętownia później most na Sanie i węzeł Tarnawce i kolejny 3 km tunel do Krasiczyna. Dalej droga na estakadzie ominie Krasiczyn i w Olszanach połączy sie z dk 28
Jakiekolwiek prace miałyby ruszyć dopiero w 2024 roku a wtedy może rządzić zupełnie inna formacja polityczna i mieć z goła odmienne zdanie na budowę tej obwodnicy.
po co cokolwiek, niech nie będzie niczego
dlatego choćby nie możemy dopuścić do zmiany opcji - znów będą kasę wywozić zamiast inwestować w kraju...
kiełbasa wyborcza, czas start...to tak samo jak 100 tyś mieszkań i samochody elektryczne...
Dodać należy że komplikuje się sytuacja w systemie bankowym; przejęcie mBanku przez PKO jest również zapowiedź wycofania się Santander Bank .Wcześniej Deutsche Bank Polska został przejęty przez Santander. Chociaż system bankowy oraz polityka banków to odrębny temat niemniej kurczy się dostęp do pieniędzy i odpływa kapitał z Polski.
Wystarczy obiecać,a każdy przeżywa orgazm jaką to potęgą nie jesteśmy,radzę zająć miejsce pod MOPS,zobaczycie co będzie za rok przy tak galopujących cenach.
8.6 mld złotych miliarda powtarzam wypłynęło poprzez krajowy system za granicę firmy krzaki z Wólki Kosowskiej + 2,5 mld getback wystarczy nie kraść Polaków .
masz na myśli koalicje PO-PSL która POzwoliła przez 8 lat ukraść ok 1 biliona złotych
Janie, przecież tutaj są sami trolle piS- u i Po, do nich nic nie trafia. Oni są zajęci sobą a nie zastanawianiem dlaczego w tym rządzie ministrowie finansów zmieniają się co kilka miesięcy.
Niech nasz rząd nadal dobiera się do tyłków POlitycznych mataczy i krętaczy to z całą pewnością znajdzie się kasa na obwodnicę. A co do dalszych planów to Pan Prezydent Andrzej Duda pozostanie na kolejną kadencję i rząd też tego możemy być pewni. Pozdrówka
zmiana rządu w tym przypadku nic nie zmieni, to są projekty długoletnie ze wsparciem środków unijnych..
jak można wycenić budowę obwodnic, mowa o 28 miliardach, nie mając planów przestrzennych i projektów z kosztorysami (bo będą się różnić),może te 28 miliardów będzie przeznaczone na ten cel(pod warunkiem że Unia dołoży)ale na pewno liczba 100 obwodnic się zmniejszy...
po co obwodnica jak tam roboty niema wszystko za granicą siedz.i może by jakiś zakład postawił za 5000 osób to cześć by wrócił a
mogę się założyć ,że nigdy nie powstanie obwodnica
Brawo P.Premierze,ze nie rzuca Pan słów na wiatr bo malkontenci juz dawon powidzieli,ze z tego nic nie będzie.Ci co tak narzekają,że nie ma zakładów ptracy zbiorowych to nie wiedza co mówia ponieważnigdy nie pracowli na taśach,a pamietajaczasy jak ptracowali w komunie.Kazdy ma prawo otworzyć sobie własną działalnośc i zaczać tworzyc miejsca pracy z pomocą Państwa.Ja firmę prowadziłem przez 38 lat i zatrudnieni ieli opłacony ZUS zkad brali zaświadczenia,ze pracuja i póżniej przechodzili na emeryturę.Faktem jest,ze chwilami to ja byłem bez kasy i musiałem się ratowć poyczkami,ale to był problem mój i rodziny.DSzis mam 72 lata,ale jeszcze do warsztatu zagladzm i cośsobie dłubie,a najczęściej sąsiadom.Chcecie miejsc pracy to sobie sami zorganizukcie jeżeli jestescie fachowcami w zawodzie.Na przemyskim rynku brakuje frezerów,tokrzy,spawaczy gazowych szcagólni.TYle w temacie metalowej.Moze stolzrz tez się wypowie.