W Przemyślu odbyło się wydarzenie „Przemyśl pod krzyżem”, wpisujące się w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod krzyżem”. W drodze krzyżowej z archikatedry pod Krzyż Zawierzenia wzięło udział co najmniej 1,5 tys. osób.
Nabożeństwo poprzedziła msza św., której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W czasie drogi krzyżowej, która – tradycyjnie już – przeszła ul. Kapitulną i Tatarską, krzyż do kolejnych stacji nieśli przedstawiciele przemyskich parafii.
Zakończenie miało miejsce na Zniesieniu przy Krzyżu Zawierzenia, który powstał z inicjatywy śp. prezydenta Tadeusza Sawickiego w 2000 r. jako upamiętnienie Roku Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa oraz aktu zawierzenia miasta Bożemu Miłosierdziu.
Przy Krzyżu Zawierzenia bp Jamrozek zawierzył Panu Bogu Przemyśl, Polskę i jej mieszkańców. – Oddajemy Ci nasze miasto Przemyśl, naszą diecezję, wszystko, co nas stanowi, każdego z nas i nasze rodziny. Chcemy wyznać, że jesteś naszym Królem, naszym Panem – powiedział.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie stójcie na rogach ulic i nie módlcie się jak obłudnicy,
Mamy demokracje? a to gdzie się modlimy to nasza sprawa ? co boli lutsiferku ?
A właśnie, że będziemy. Coraz częściej i w coraz większych grupach.
Piszesz @ ssss o demokracji,zadam ci pytanie co ma wspólnego kościół z demokracją? Jaki masz wpływ na to kto rządzi kościołem,kto zostaje biskupem , kto będzie proboszczem w twojej parafii? Kościół jest najbardziej nie demokratyczna instytucją z możliwych. I ta instytucja zarządza motłochem któremu wydaje się że ma na cokolwiek wpływ. a jedyne co może to finansować te instytucję. Tak więc to gdzie się modlicie nie ma nic a nic wspólnego z demokracją.Jest to tylko zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez kościół, który ma zagwarantowane w konstytucji prawo do gromadzenia wiernych i uprawiania praktyk religijnych w budowlach kościelnych zwanych kościołami. Kapujesz coś z tego?@ Ro, historia uczy że nic nie jest dane raz na zawsze,kwestia czasu.
Jan - "historia uczy" toś znawco akurat pojechał :):):)
Podobno kościół organizuje wycieczki dla tych tzw. rycerzy w czerwonych i czarnych kapotach do Iranu, aby tam poprzez publiczne modlitwy z krzyżem szerzyć wiarę chrześcijańską. Póki co, podobno chętnych brakuje?! Dziwne.
Janku, ależ się rozpisał. Każdy katolik wie, że w Kościele Katolickim jest system monarchiczny. Dzięki Bogu za to. I wiesz co Ci powiem Janku? Przygotuj się na to zawłaszczanie przestrzeni publicznej. Bo nawet jeżeli Biskupi nie będą mieli odwagi tego robić to my świeccy katolicy weźmiemy sprawy w swoje ręce. I będzie nas coraz więcej i więcej. Czasy patrzenia i godzenia się na postępujące zepsucie się skończyły. Widać to wśród praktykujących katolików.
@sss nie nieboli ale pokazuje to wasza hipokryzje z jednej stronny drzecie ry o demokracji czyli wszyscy mogą robić co chcą. a z drugiej jeżeli inni demonstruja to im zakazujecie prawa. To jak to jest jest demokracja czy jej nie ma
Nie dzięki Bogu tylko dzięki Konstantynowi któy to stworzył zarówno podwaliny obecnego "chrześcijaństwa" a takze regóły systeu monarchiczny. w którym przez wieki zaszły tylko drobne zmany czyli na tronie mogą siedzieć tylko duchowni (nie plebs i zwierzęta) itp
Ty chyba nie czytasz statystyk kościelnych, jest was coraz mniej i mniej,praktykujących katolików.W skali kraju już na pewno poniżej 50%,nie patrz wyłącznie pod kątem podkarpacia czy Małopolski, są diecezje gdzie praktykujących jest poniżej 30%. Jeśli zawłaszczenie przestrzeni publicznej będzie się pogłębiać to w końcu elektorat wybierze skrajną lewicę która "wyprowadzi" kościół z państwa i wprowadzi go do budynków kościelnych. Pamiętaj że skrajność budzi skrajności. Odnośnie postępującego zepsucia radzę przeczytać ten artykuł:https://magazyn.wp.pl/artykul/hipokryzja-grzech-w-kosciele-o-ktorym-sie-nie-rozmawia Społeczeństwo w swej większości odrzuca zepsucie w postaci paradujących pederastów czy ich żądań odnośnie adopcji dzieci. Ale odrzuca też kościół pedofili czy pederastów, odrzuca tych co moralizują od ołtarza a sami żyją w zaprzeczeniu tego co głoszą, utrzymując kochanki i dzieci ze związków z tzw kucharkami. Teraz jeszcze jest starzejące się pokolenie z tzw komuny które było blisko kościoła, ale przyjdą czasy nowego pokolenia, współczesnego. Będzie was , skrajności, coraz mniej i tylko mniej.
Szkoda że nie widzieć, że w ten sposób niszczyciel. Kościół ten o którym piszcie nie ma nic wspólnego z Chrystusem.
utwór Koni hipokryzja na you tube doskonale oddaje całą prawdę...
Pop..leni ludzie, k..w a wyznawcy chu.a i k..wy
Dożyliśmy czasów, w których wspólna publiczna modlitwa nazywana jest skrajnością i zawłaszczaniem przestrzeni publicznej. Więc powtarzam takiego zawłaszczania będzie więcej. My się modlimy również za Was. Was, którzy nienawidzą Kościoła Katolickiego. Każdy katolik chce oczyszczenia wewnątrz Kościoła i nikt nie będzie krył i popierał zepsucia w najgorszej postaci. Ale prócz tego widać jasny i zorganizowany atak na Kościół Katolicki. Ktoś kto ma awersje do Kościoła, będzie nam definiować co jest skrajnością. Trzeba by więc nazwać apostołów oraz świętych fanatyksmi... Kościół jest w kryzysie. Nie w pierwszym i nie ostatnim. Nie tacy wróżyli mu już koniec. A on trwa i trwa.
Nie mam zamiaru polemizować z chamstwem i prostactwem , te dwie ostanie tzw wypowiedzi a w rzeczywistości 1 zdaniowe obrażanie wszystkich i wszystkiego sięgają bruku. Temu Tadeuszowi Judzie się nie dziwię bo zawsze judzi i podjudza na KK i nas wierzących katolików ale jakaś pusta jola oczywiście pseudo fałszywka naprawdę osiąga szczyt chamstwa i prostactwa , poziom bruku i poniżej bruku. Na koniec jasnogrodzie podjudzaczu T.Judo odpierz się od nas ciemnogrodzian , zajmij się swoim jasnogrodem i bądź w nim szczęśliwy , przecież nikt was nie zaprasza ani tym bardziej nie zmusza do uczestniczenia w tych zlotach czy modłach katolików. Naprawdę dziwna ta redakcja Życia , pamiętam jak skrzętnie usuwali wpisy nikogo nie atakujące i nie obrażające jako mowę nienawiści a jak w tym przypadku dopuszcza do publikacji obrazoburcze wpisy chamstwa i prostactwa i zwykłej nienawiści , tak jadu nienawiści do wszystkiego co sacrum , co świętość stanowi.
Mylisz się, nie jest tak że ja nienawidzę kościół katolicki, dokonuję oceny tego co widzę. Widzę jaki jest kościół w Polsce i czytam jakim widzi go papież Franciszek czy kard Krajewski https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-ewangelie-trzeba-glosic-bezkompromisowo-albo-sie-zamknac,nId,3193902,nPack,3. Polski kościół ludowy nie ma nic wspólnego z kościołem papieża czy kardynała, ani duchowieństwo które żyje w głębokiej hipokryzji i postępuje w znakomitej większości niezgodnie z naukami Chrystusa, ale też i wierni nie znający Ewangelii,niewiele rozumiejący,bezmyślnie grzeszący ,bezmyślnie spowiadający się i wracający do swoich wad zaraz po wyjściu z kościoła. Z akceptacją księdza dla którego istotna jest tylko zawartość tacy. Chcesz się modlić, nic mi do tego ,módl się a zwłaszcza postępuj zgodnie z płynącymi z ewangelii naukami. Modlić się możesz w kościele i w domu, niekoniecznie na ulicach.
Zaprawdę powiadam Wam, że "CZARNA ZARAZA" niszczy chrześcijaństwo i "Kościół". Liczy się kasa, posiadanie i wpływy. Oportunistyczni Politycy wyznający "lukrowaną wiarę" zrobią wszystko dla Kleru by utrzymać władzę lub jak kto woli KORYTO +. Amen.
0 następna zaraza w postaci dżumy się odezwała. Poprzedni wpis dotyczy również ciebie.
Do tzw "jana" , a jaki ty masz wpływ na wybór sędziów , prokuratorów i innych tego typu osobników?/ Oczywiście,ze żadnego nie masz wpływu . To dlaczego wydzierasz paszczę ?
@mk. jak widać po poście ciebie żadne zasady nie obowiązują, sędzia i prokurator to są "osobnicy" Wiedz prostaku że żeby zostać sędzią czy prokuratorem należy ukończyć studia prawnicze do tego stosowną aplikację. Ponadto należy zdobyć doświadczenie czyli przejść szczeble awansu zawodowego. Sędzia czy prokurator działa na podstawie i w ramach prawa stanowionego przez sejm który składa się z wybieranych w wyborach powszechnych posłów. Sędziego mianuje Prezydent RP który również jest wybierany w wyborach powszechnych. Co do księży i biskupów, działają na podstawie kodeksu kanonicznego i tu zagadka dla prostaka, kto tworzy prawo kościelne? Czy dostrzegasz prostaku różnicę?
Do tzw" jama " , właśnie prostaku , inni tez maja studia - wyobraż to sobie , ale nie dra paszczy jak tzw" kasta" . Rozumiem ,że ty jesteś tym - jak napisałeś prostakiem , bo widać po twoim dość prymitywnym sposobie składania zdań , czyli kłania się składnia - jest coś takiego ,jakbyś nie wiedział . napisałeś również , że sędziowie muszą wykonywać prawo stanowione prze parlament wybrany w legalnych wyborach - co obecnie ma miejsce. Tak , zgadza się , tylko ,ze tzw " kasta" o ty nie chce pamiętać i chce sama tworzyć prawo w Polsce , do czego nie jest uprawniona. Wiec przeczysz sam sobie awanturniku .
Przemyślowi na mapie już dawno krzyżyk postawiano w 1999 roku jak z województwa zostało powiatem i tylko modlitwa nam pozostała.
Nie stójcie na rogach ulic i nie módlcie się jak obłudnicy,
Mamy demokracje? a to gdzie się modlimy to nasza sprawa ? co boli lutsiferku ?
A właśnie, że będziemy. Coraz częściej i w coraz większych grupach.