Reklama

"Przemyśl pod krzyżem" [ZDJĘCIA]

14/09/2019 23:59

W Przemyślu odbyło się wydarzenie „Przemyśl pod krzyżem”, wpisujące się w ogólnopolską inicjatywę „Polska pod krzyżem”. W drodze krzyżowej z archikatedry pod Krzyż Zawierzenia wzięło udział co najmniej 1,5 tys. osób.

Nabożeństwo poprzedziła msza św., której przewodniczył bp Stanisław Jamrozek. W czasie drogi krzyżowej, która – tradycyjnie już – przeszła ul. Kapitulną i Tatarską, krzyż do kolejnych stacji nieśli przedstawiciele przemyskich parafii.

Zakończenie miało miejsce na Zniesieniu przy Krzyżu Zawierzenia, który powstał z inicjatywy śp. prezydenta Tadeusza Sawickiego w 2000 r. jako upamiętnienie Roku Wielkiego Jubileuszu Chrześcijaństwa oraz aktu zawierzenia miasta Bożemu Miłosierdziu.

Przy Krzyżu Zawierzenia bp Jamrozek zawierzył Panu Bogu Przemyśl, Polskę i jej mieszkańców. – Oddajemy Ci nasze miasto Przemyśl, naszą diecezję, wszystko, co nas stanowi, każdego z nas i nasze rodziny. Chcemy wyznać, że jesteś naszym Królem, naszym Panem – powiedział.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Lusifer - niezalogowany 2019-09-15 08:58:39

    Nie stójcie na rogach ulic i nie módlcie się jak obłudnicy,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    sssss - niezalogowany 2019-09-15 09:35:05

    Mamy demokracje? a to gdzie się modlimy to nasza sprawa ? co boli lutsiferku ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ro - niezalogowany 2019-09-15 10:22:15

    A właśnie, że będziemy. Coraz częściej i w coraz większych grupach. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama