Po bardzo uroczystej mszy świętej w Archikatedrze Przemyskiej wielobarwny orszak na czele z mędrcami ze Wschodu przemaszerował ulicą Franciszkańska i Kazimierzowską do stojącej na Rynku szopki.
Tam Trzej Królowie złożyli hołd i dary Nowonarodzonemu. W uroczystościach oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców uczestniczyły władze miasta i powiatu przemyskiego na czele z wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem, prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, starostą Janem Pączkiem, zastępcą prezydenta Przemyśla Bogusławem Świeżym, przewodniczącym przemyskiej rady Robertem Balem, radnymi miejskimi, wojskiem, służbami mundurowymi. Oprawę muzyczną podczas mszy i przemarszu zapewniła salezjańska orkiestra dęta. Po odśpiewaniu wspólnie kolęd życzenia zebranym złożył prezydent miasta.
Trzej Królowie, Trzej Mędrcy, Trzej Magowie − według tradycji chrześcijańskiej osoby, które miały podążać za Gwiazdą Betlejemską, przybyć do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa i przekazać mu dary. Tradycyjnie uznawani są za świętych w katolicyzmie, prawosławiu oraz w starożytnych Kościołach Wschodu[potrzebny (za Wikipedia).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze