Drzewa w mieście to temat, który rozpala emocje przemyślan. Wielu z nich z pewnością ucieszy informacja, że niedawno – w ramach programu Polska Stolica Recyklingu, w którym Przemyśl zdobył prestiżowe wyróżnienie – miejski drzewostan wzbogacił się o 141 nowych okazów. Co najważniejsze, przysłużyli się do tego sami mieszkańcy.
Elektryczny las – bo tak został ochrzczony w nawiązaniu do akcji Fundacji Odzyskaj Środowisko – zasadzono w poniedziałek, 8 maja, przy ulicy Sobótki 23.
W sadzeniu 141 młodych drzewek[paywall] wzięli udział m.in.: prezydent Wojciech Bakun, jego zastępca Bogusław Świeży, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Karol Wilk oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Nad Jaworem”, prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, z dyrektorem wspomnianej instytucji Andrzejem Beresteckim na czele, oraz przedstawiciele organizacji Auraeko.
Akcja sadzenia drzew była pokłosiem udziału miasta Przemyśl w ubiegłym roku w zaciętej rywalizacji o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, do której przystąpiło 80 miast. W jej ramach mieszkańcy przekazali do recyklingu ponad 14 tys. kilogramów elektrośmieci.
Zaangażowanie przemyślan zostałonagrodzone „Bonem na Elektryczny Las”.
– Cieszę się, że wspólnie mogliśmy świętować sukces miasta, zazieleniając kolejne miejskie tereny. Elektryczny las w postaci 141 drzewek będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie też ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób – podkreśliła Kinga Rodkiewicz, przedstawicielka organizatora przedsięwzięcia – Fundacji Odzyskaj Środowisko.
Jak zapowiedziała organizacja, wkrótce ruszyć ma druga edycja programu Polska Stolica Recyklingu, w której w szranki ponownie staną ze sobą miasta oraz instytucje oświatowe i jednostki miejskie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze