Siedmiu niesłyszących wychowanków oraz dwóch nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 im. dra Janusza Korczaka w Przemyślu przebywało w Grecji. W ramach realizowanego projektu „Europe’s Friends” Programu Erasmus + zwiedzali najpiękniejsze zakątki tego kraju.
W obozie pod nazwą „UNESCO Heritage Camp” uczestniczyło 45 przedstawicieli pięciu państw: Grecji, Polski, Portugalii, Rumunii i Turcji. – Było to już przedostatnie spotkanie w ramach projektu, poświęcone między innymi poznawaniu zabytków umieszczonych na liście światowego dziedzictwa UNESCO – wyjaśniła J. Tymczyszyn, nauczycielka SOSW nr 2[paywall].
Spotkanie odbyło się w miejscowości Anoixis, położonej niedaleko stolicy Grecji Aten. Gospodarzem było lokalne gimnazjum. Młodzież miała okazję zwiedzić historyczne centrum Aten z Akropolem, starożytne zabytki w Delfach, świątynię Posejdona w Sounio. Odwiedziła kilka muzeów, w tym bardzo interesujące Muzeum Przemysłu. Ważnym wydarzeniem była wizyta w greckim parlamencie.
– Uczestniczyliśmy w wielu warsztatach, między innymi: rękodzieła, tradycyjnych tańców ludowych, fotograficznych, nauki wspólnej piosenki, prezentacji i degustacji narodowych potraw i słodyczy. Była również okazja do poznania tradycyjnych gier i zabaw. Mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy: nadmorskie plaże i sąsiadujące z morzem góry, ciesząc się na przykład piknikiem na górze Parnitha – wyliczyła druga z nauczycielek uczestnicząca w projekcie D. Mazur.
Uczestnicy obozu mieli okazję poznać kulturę, historię, geografię i tradycje poszczególnych państw. Rozwijali swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, migowego, korzystania z technologii informacyjnych i medialnych. Zawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Był czas na rozmowy, wspólne zabawy i wzajemną naukę.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze