Reklama

Przemyślanka, aktorka Teatru Lalka z prestiżowym wyróżnieniem


46. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu stał się areną wręczenia nagród i wyróżnień dla najbardziej obiecujących młodych artystów z całej Polski. Miło nam donieść, że w tym gronie znalazła się pochodząca z Przemyśla aktorka i wokalistka Magdalena Pamuła.


Organizowany od 1976 roku Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu to jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce, organizowane przez Teatr Muzyczny Capitol. W jego ramach odbywa się Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz cykl koncertów i spektakli muzycznych. W pierwszym z wymienionych dostrzeżony został talent Przemyślanki Magdaleny Pamuły, z którą mieliśmy okazję rozmawiać w listopadzie 2024, w związku z promocją jej pierwszej płyty Doświtek. Podczas finału konkursu przyznano szereg wyróżnień, w tym nagrodę Tukan Dziennikarzy. Powędrowała ona właśnie do Magdy Pamuły, która zaśpiewała w nim razem z: Mają Frejtag, Janem Hrynkiewiczem, Antonim Jaruszowiczem, Weronikę Kozakowską, Żanetą Rus, Piotrem „Jaszczurem” Śniegułą oraz Moniką Padewską, która została główną laureatką wydarzenia, zdobywając Grand Prix, statuetkę Złotego Tukana oraz nagrodę 35 tys. zł.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się rekordowym zainteresowaniem, bo wystartowało w nim aż 200 uczestników, co tym bardziej podnosi rangę sukcesu.

Reklama

– Pamiętam, jak z wypiekami na twarzy oglądałam na telewizorze w Przemyślu coroczne transmisje z Przeglądu Piosenki Aktorskiej. To było jak zastrzyk inspiracji, jakości i muzyki z dobrym tekstem. Aż tu po ponad 10 latach jestem właśnie tu. Przepełnia mnie duża wdzięczność za tę przygodę, za kolejne doświadczenie i kolejny krok dla siebie. Wróciłam z Tukanem Dziennikarzy, wygrałam podwójnie, bo to nagroda branżowa, przyznana od tych, którzy kreują muzyczny świat. Przepełnia mnie duma, radość i satysfakcja. Dziękuję za masę dobrych słów, wiadomości i tego, że dołączacie do mojego twórczego świata, który mieści w sobie i teatr i muzykę – skomentowała już po wydarzeniu aktorka z Przemyśla.

Pierwsze kroki stawiała w klubie garnizonowym

Magdalena Pamuła to absolwentka przemyskiej „Morawy” oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu. W czasach uczniowskich szlifowała swój talent w Klubie 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim wiedzę o teatrze. Przez długi czas była związana z Teatrem Gardzienice pod Lublinem. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie, można ją zobaczyć na scenie Teatru Lalka. Swoją debiutancką płytę „Doświtek” wydała we współpracy z pianistą Frankiem Raczkowskim i skrzypkiem Mikołajem Kostką, przy obecności kompozytora Zygmunta Koniecznego (jako autora czterech kompozycji oraz głosu obecnego na płycie). Ostatni z wymienionych to muzyczny lider krakowskiej Piwnicy pod Baranami.

Reklama

„Magda jest rusałką z innych czasów. Dajmy się namówić na podróż, do której nas zaprasza” – taką rekomendację dla twórczości Przemyślanki wydał swego czasu muzyk Grzegorz Turnau.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 30/04/2026 11:01
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama