Reklama

Przetarg na budowę przejścia w Malhowicach w przyszłym roku

Sosnowiecka firma PROKOM Construction sp. z o.o. została inwestorem zastępczym budowy drogowego przejścia granicznego w podprzemyskich Malhowicach. W przyszłym roku ma zostać ogłoszony przetarg na prace budowlane.

Ze względu na sensacyjne odkrycia archeologiczne, ale i panujące obostrzenia epidemiczne nie zakończyły się jeszcze pracy remontowe drogi wojewódzkiej nr 885, prowadzącej do Malhowic. Według założeń miała zostać oddana do użytku w październiku br. Roboty się przedłużyły i najprawdopodobniej zostaną zakończone się do końca br.[paywall]

Jak poinformowali na swoim profilu na FB członkowie Forum Rozwoju Przemyśla, prace na odcinku od Nehrybki do Hermanowic zostały już niemal sfinalizowane. Droga ma nową nawierzchnię, wybudowane zostały: zatoki autobusowe, chodniki, odwodnienie, wjazdy na posesje, oznakowanie, dwa mosty i kilka przepustów. Obecnie trwają tzw. prace kosmetyczne. Natomiast między Hermanowicami a Malhowicami budowany jest ostatni przepust i oświetlenie na końcowym odcinku, który został poszerzony do 5 pasów. Została tam też wykonana droga serwisowa. W Malhowicach przy samej granicy trwa budowa odcinka drogi o długości około 150 metrów wraz z pętlą autobusową, chodnikiem i drogą rowerową.

Tymczasem Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie rozstrzygnął przetarg na wyłonienie inwestora zastępczego dla tej inwestycji. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PROKOM Construction sp. z o.o., która będzie odpowiedzialna przed wojewodą podkarpackim za organizację i koordynację działań wszystkich stron uczestniczących w jej realizacji. Kolejnym krokiem jest ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Ma to nastąpić w przyszłym roku. Budowa przejścia kosztować będzie ponad 109 mln zł i będzie jedną z większych inwestycji realizowanych z budżetu państwa na Podkarpaciu. Przejście ma być gotowe w 4 lata od rozpoczęcia pierwszych prac.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Grigorij - niezalogowany 2020-12-06 17:45:55

    Wszystko zależy od dotacji na inwestycje  a rządzący  na razie prowadzą gierki  z UE    w sprawie  prawo  rzadnosci możemy jeszcze długo poczekać do otwarcia tego przejścia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Smyk - niezalogowany 2020-12-08 09:24:31

    Nie pleć głupot. Jakich dotacji?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2020-12-08 14:05:25

    A POkiego grzyba jest POtrzebne to przejście lepiej za te pieniądze wybudować POrządny must kolejowy na Sanie

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama