Władze Przemyśla ogłosiły niedawno przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej niezbędnej do wybudowania w nadsańskim mieście drugiego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Powstanie przy ulicy Gospodarczej na terenie podstrefy ekonomicznej.
Kilka tygodni temu informowaliśmy o planach budowy w mieście drugiego, znacznie większego i nowocześniejszego od tego przy ulicy Sportowej 1A (wjazd od ul. Wilsona) Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Ów punkt – na zlecenie władz miasta Przemyśla – prowadzi Przemyska Gospodarka Komunalna sp. z o.o. Przyjmuje nieodpłatnie selektywnie zebrane odpady komunalne wytwarzane przez mieszkańców miasta Przemyśla i gminy Przemyśl na zasadach określonych w regulaminie.
Jednak „produkcja” coraz większej ilości odpadów sprawia, że punkt przy ul. Sportowej pęka w szwach. Podczas lipcowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Przemyślu władze miasta przedstawiły projekt uchwały w sprawie budowy nowego PSZOK-u. A w zasadzie zabezpieczenia kwoty 200 tys. zł na opracowanie projektu architektoniczno-budowlanego i technicznego obiektu. Projekt ma zawierać m.in. rozwiązania konstrukcyjne, związane z instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi, zagospodarowania terenu i przyłączy zewnętrznych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzić będą z ponadplanowych dochodów z odsetek. Przemyscy radni oczywiście pozytywnie odnieśli się do tej propozycji...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 60% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze