Medale przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej małżeńskim parom, które potrafiły przeżyć ze sobą wiele lat w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, stanowią uhonorowanie ich związku. Właśnie takie odebrało 10 par z terenu gminy Gać.
Nie wszystkie mogły jednak osobiście uczestniczyć w uroczystym wręczeniu wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju odznaczeń. Finalnie na uroczystość jubileuszy małżeńskich zorganizowaną przez samorząd gminy dotarło osiem. W miłym towarzystwie i pięknej oprawie swoje święto celebrowali w Gaci: Zofia i Jan Filarowie z Białoboków, Helena i Marian Pawełkowie z Mikulic oraz Anna i Zbigniew Szewcowie, Zofia i Kazimierz Drozdowie, Zofia i Stanisław Kiełbowie, Teresa i Stefan Tworkowie (wszyscy z Dębowa), a także Krystyna i Jan Puszkarzowie, Zofia i Stanisław Rusinkowie, Janina i Władysław Kaszubowie, Grażyna i Marian Siupikowie (wszyscy z Gaci).
Gratulacje i najszczersze życzenia złożyła zebranym parom obecna na wydarzeniu posłanka na Sejm RP Anna Schmidt i dotychczasowa wójt Grażyna Pieniążek. Tradycyjnie nie zabrakło kwiatów i upominków oraz głośno odśpiewanego na cześć jubilatów „Sto lat”. Wielu uczestnikom święta łezka zakręciła się w oku, bo lata wspólnych przeżyć, wzlotów i upadków oraz budowania własnej historii to w końcu dokonanie, które nie jest dane każdej parze.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze