Reklama

Przetrwali próbę czasu. Wyjątkowe święto małżonków z gminy Gać

Medale przyznawane przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej małżeńskim parom, które potrafiły przeżyć ze sobą wiele lat w zgodzie i wzajemnym poszanowaniu, stanowią uhonorowanie ich związku. Właśnie takie odebrało 10 par z terenu gminy Gać.

Nie wszystkie mogły jednak osobiście uczestniczyć w uroczystym wręczeniu wyjątkowych i jedynych w swoim rodzaju odznaczeń. Finalnie na uroczystość jubileuszy małżeńskich zorganizowaną przez samorząd gminy dotarło osiem. W miłym towarzystwie i pięknej oprawie swoje święto celebrowali w Gaci: Zofia i Jan Filarowie z Białoboków, Helena i Marian Pawełkowie z Mikulic oraz Anna i Zbigniew Szewcowie, Zofia i Kazimierz Drozdowie, Zofia i Stanisław Kiełbowie, Teresa i Stefan Tworkowie (wszyscy z Dębowa), a także Krystyna i Jan Puszkarzowie, Zofia i Stanisław Rusinkowie, Janina i Władysław Kaszubowie, Grażyna i Marian Siupikowie (wszyscy z Gaci).

Gratulacje i najszczersze życzenia złożyła zebranym parom obecna na wydarzeniu posłanka na Sejm RP Anna Schmidt i dotychczasowa wójt Grażyna Pieniążek. Tradycyjnie nie zabrakło kwiatów i upominków oraz głośno odśpiewanego na cześć jubilatów „Sto lat”. Wielu uczestnikom święta łezka zakręciła się w oku, bo lata wspólnych przeżyć, wzlotów i upadków oraz budowania własnej historii to w końcu dokonanie, które nie jest dane każdej parze.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2024 14:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama