Reklama

Przeworski SP ZOZ świętował 80-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

W piątek, 18 października, miała miejsce ważna uroczystość dla społeczności Przeworska, a przede wszystkim miejscowego szpitala, który przez ostatnich 80 lat stał na straży zdrowia mieszkańców miasta i powiatu. Jubileusz 80-lecia placówki był powodem do dumy i fetowania. Nie zabrakło ważnych gości, przyjaciół, byłych i obecnych pracowników.

Minęło 80 lat od momentu, gdy w Przeworsku swoją działalność rozpoczął miejscowy SP ZOZ. Okrągły jubileusz stał się powodem do świętowania, przypomnienia historii placówki i nakreślenia planów na przyszłość. Uroczystości, w których wzięło udział około 300 osób, wpisały się w święto św. Łukasza, patrona służby zdrowia i lekarzy, a rozpoczęła je jubileuszowa msza św. w bazylice pw. Ducha Świętego w Przeworsku. Po eucharystii uczestnicy obchodów przemaszerowali do Miejskiego Ośrodka Kultury. Tu miała miejsce uroczysta gala jubileuszowa, na której przybyłych powitali starosta przeworski Dariusz Łapa i nowa dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku Magdalena Pogroszewska. Na wydarzeniu nie zabrakło też przedstawicieli przeworskiego ratusza. Obecny był burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, jego zastępca Wojciech Superson i sekretarz miasta Agnieszka Zakrzewska. Swoją obecności zaszczycili organizatorów także wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, wicemarszałek województwa Piotr Pilch, wicestarosta przeworski Zbigniew Kiszka, przewodnicząca rady powiatu Katarzyna Balawender, gospodarze gmin powiatu przeworskiego.

Podczas wydarzenia przypomniano najważniejsze momenty w historii szpitala i zmiany, jakie zachodziły w lecznicy na przestrzeni lat. Mówiono też o planach i poczynionych modernizacjach oraz wdrożonych nowoczesnych rozwiązaniach medycznych. Przypomniano też postać patrona placówki – Henryka Jankowskiego, który w sposób szczególny odcisnął swój ślad w działalności szpitala. Był jego założycielem i sprawił, że rozwój opieki zdrowotnej w regionie nabrał tempa. Na gali wyróżniono ponadto odznaczeniami państwowymi oraz podziękowaniami te osoby, które odegrały szczególną rolę w funkcjonowaniu przeworskiej lecznicy.

Reklama


Dla gości przygotowano też atrakcję w postaci koncertu zatytułowanego „Nie mam czasu, czyli C’est la vie”. Przed placówką kolejne lata działalności pod nowymi skrzydłami. Na jubileuszu życzono, by nowe karty historii szpitala były pełne sukcesów, a jubileusz 80-lecia stał się inspiracją do realizacji kolejnych planów i zamierzeń.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/10/2024 14:39
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama