Każdy jubileusz to okazja do fety i podsumowań, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły, bo niezwykli są także jubilaci świętujący 50 przeżytych wspólnie lat. W dzisiejszych czasach, które cechuje kruchość związków i coraz większa liczba rozwodów, taka wytrwałość w złożonych sobie przyrzeczeniach godna jest podziwu i warta naśladowania.
Piękny przykład dla młodego pokolenia stanowić może 17 par małżeńskich z terenu gminy Żurawica, które we wtorek, 26 marca, świętowały w Urzędzie gminy Żurawicy 50-lecie pożycia małżeńskiego. Aktu dekoracji dostojnych jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez prezydenta RP, dokonał włodarz gminy Tomasz Szeleszczuk, w asyście kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Andrzeja Kaspera, przewodniczącego Rady Gminy Żurawica Macieja Gałuszki oraz księdza dziekana dekanatu żurawickiego Mariana Hofmana.
Zofia i Szczepan Borczowie z Żurawicy, Irena i Władysław Figlarscy z Bolestraszyc, Helena i Roman Gałuszkowie z Żurawicy, Zofia i Władysław Grędusowie z Batycz, Anna i Stanisław Kasprzykowie z Wyszatyc, Genowefa i Władysław Koleszkowie z Bolestraszyc, Maria i Ryszard Kopczykowie z Orzechowiec, Maria i Jan Lenarowie z Orzechowiec, Romana i Marian Partykowie z Żurawicy, Bogumiła i Lesław Piejkowie z Maćkowic, Maria i Marian Ryczanowie z Żurawicy, Zofia i Stanisław Sieniawscy z Żurawicy, Bernarda i Stanisław Surowcowie z Maćkowic, Weronika i Alfred Zającowie z Wyszatyc, Krystyna i Alfred Sędłakowie z Żurawicy oraz Edwarda i Roman Kuźniarowie z Żurawicy.
Na ceremonii zabrakło malżonków Stanisławy i Wojciecha Krzyków z Żurawicy (pan Wojciech zmarł już po podpisaniu aktu nadania medalu). Wszystkim małżonkom gratulujemy i życzymy kolejnych długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze