W niedzielę, 29 listopada br., w Jarosławiu – trzy dni po 107. rocznicy urodzin patrona 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Łukasza Cieplińskiego – terytorialsi złożyli przysięgę wojskową.
Uroczystość odbyła się na terenie 34. Batalionu Lekkiej Piechoty. Konkretnie – ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne – w koszarach jednostki, oczywiście z zachowaniem wszelkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego Wojska Polskiego w sprawie COVID-19. Tego typu ceremoniał odbył się w Jarosławiu po raz drugi.
Słowa roty wypowiedziało 46 ochotników, wśród nich 14 kobiet. – Dziękując za waszą aktywność, godną postawę żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, włożony trud i wysiłek podczas szkolenia podstawowego, chylę czoła przed wami, waszymi rodzicami i najbliższymi. Bo przysięga wojskowa to wzruszająca chwila w życiu każdego żołnierza. Jest zobowiązaniem żołnierzy wobec państw i narodu – powiedział do rekrutów dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota.
W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister rodziny i polityki społecznej Anna Schmidt oraz jarosławski poseł Tadeusz Chrzan. List od marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla odczytała i na ręce dowódcy brygady złożyła członek zarządu Anna Huk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jest pełno bezrobotnych ludzi w Przemyślu i wogóle na Podkarpaciu a oni jakieś kryteria typu NIE KARANY stawiają kto wam pójdzie do tego wojska same talenty się marnują tzw nie oszlifowane brylanty z różnymi kursami zdolnościami siedzą w domu na dupie przez wasze wydzimisie..
Ha ha masz rację , w Przemyślu mało kto jest nie karany ! Przemyt ,paserka , bójki , kradzieże itp. Szkoła Lwowska ! A te wojska pozal się Boże , mam sąsiada pijak i awanturnik!
Złożyli przysięgę i będą służyć wiernie Jaro...sławowi
Jest pełno bezrobotnych ludzi w Przemyślu i wogóle na Podkarpaciu a oni jakieś kryteria typu NIE KARANY stawiają kto wam pójdzie do tego wojska same talenty się marnują tzw nie oszlifowane brylanty z różnymi kursami zdolnościami siedzą w domu na dupie przez wasze wydzimisie..
Ha ha masz rację , w Przemyślu mało kto jest nie karany ! Przemyt ,paserka , bójki , kradzieże itp. Szkoła Lwowska ! A te wojska pozal się Boże , mam sąsiada pijak i awanturnik!
Złożyli przysięgę i będą służyć wiernie Jaro...sławowi