W piątkowe popołudnie na jarosławskim Rynku zagościła wyjątkowo świąteczna atmosfera. Przed ratuszem zgromadzili się mieszkańcy, przedstawiciele władz kościelnych i świeckich by wspólnie przeżyć miejską wigilię.
Spotkanie można traktować jako swego rodzaju dopełnienie zbliżajacego się do końca Jarmarku Bożonarodzeniowego. Przy scenie ustawionej na placu św. Michała obecna była mocna reprezantacja władz samorządowych z burmistrzem Waldemarem Paluchem i przewodniczącym rady miasta Szczepanem Łąką na czele. Wspólnie z mieszkańcami magię świąt przywoływał poseł Mieczysław Kasprzak, a wśród przybyłych kapłanów znalazł się jarosławski archiprezbiter ks. prałat Andrzej Surowiec.
W trakcie spotkania życzenia mieszkańcom złożył burmistrz a słowem i błogosławieństwem na zbliżający się okres świąteczny opatrzył ks. A. Surowiec. Potem zgromadzeni przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Mieszkańcy podjęci zostali potrawami wigilijnymi i chyba nikt od miejskiego stołu nie wstał głodny. Ważnym elementem wydarzenia było wspólne kolędowanie, a sporo ciepłych emocji wywołał występ, właśnie w kolędniczym repertuarze, członków miejskiej rady.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze