Reklama

PSZOK w Starym Dzikowie

Z początkiem kwietnia w Starym Dzikowie ruszył punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Z PSZOK-u mogą korzystać w każdy czwartek, w godzinach 9 – 14 (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych) wszyscy mieszkańcy gminy Stary Dzików, którzy podadzą adres gospodarstwa w celu ustalenia źródła pochodzenia odpadów. PSZOK przyjmie bezpłatnie odpady komunalne: papier, tekturę, metale, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia niekwalifikujące się do odpadów medycznych, zużyte baterie, akumulatory, żarówki, elektrośmieci, tekstylia, odzież, meble, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony i co ważne[paywall] – odpady rozbiórkowe i budowlane (0,15 m sześc. na rok z jednego gospodarstwa domowego). Te, pochodzące z działalności rolniczej (folia rolnicza, opakowania po nawozach i typu big bag, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów i opony),przyjmowane są za opłatą. Mieszkańcy muszą odpady dostarczyć osobiście i we własnym zakresie i rozładować je zgodnie ze wskazaniami obsługi. Ważne też, by odpady były posegregowane, a te niebezpieczne w postaci ciekłej muszą być szczelnie zamknięte i opisane. PSZOK nie prowadzi zbiórki odpadów z działalności gospodarczej. 


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama