Z początkiem kwietnia w Starym Dzikowie ruszył punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.
Z PSZOK-u mogą korzystać w każdy czwartek, w godzinach 9 – 14 (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych) wszyscy mieszkańcy gminy Stary Dzików, którzy podadzą adres gospodarstwa w celu ustalenia źródła pochodzenia odpadów. PSZOK przyjmie bezpłatnie odpady komunalne: papier, tekturę, metale, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady niebezpieczne, przeterminowane leki i chemikalia niekwalifikujące się do odpadów medycznych, zużyte baterie, akumulatory, żarówki, elektrośmieci, tekstylia, odzież, meble, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony i co ważne[paywall] – odpady rozbiórkowe i budowlane (0,15 m sześc. na rok z jednego gospodarstwa domowego). Te, pochodzące z działalności rolniczej (folia rolnicza, opakowania po nawozach i typu big bag, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów i opony),przyjmowane są za opłatą. Mieszkańcy muszą odpady dostarczyć osobiście i we własnym zakresie i rozładować je zgodnie ze wskazaniami obsługi. Ważne też, by odpady były posegregowane, a te niebezpieczne w postaci ciekłej muszą być szczelnie zamknięte i opisane. PSZOK nie prowadzi zbiórki odpadów z działalności gospodarczej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze