Reklama

Radni będą obradować nad pomocą dla firm

21/04/2020 16:00

Na czwartek, 23 kwietnia, zwołana została nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Przemyślu. Radni zajmą się 3 projektami uchwał, związanymi z pomocą przedsiębiorcom. Złożyły je kluby opozycji.

Przedstawiciele klubów: PiS, Regia Civitas i SLD przedstawili 3 projekty uchwał. Pierwszy zakłada zwolnienie kupców z opłaty targowej (na ich wniosek), drugi – zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu epidemii, a trzeci – zwolnienia z opłaty prolongacyjnej.

Projekty te uzyskały negatywne[paywall] opinie radcy prawnego urzędu miejskiego. Każdemu z nich wytknął on m.in. brak wskazania dokładnych mechanizmów pozwalających na wprowadzenie w życie tych przepisów, a także przepisów krajowych, które pozwalają na takie rozwiązania na szczeblu lokalnym. Wnioskodawcy chcieli również, aby uchwały obowiązywały od połowy marca, a więc z mocą wsteczną, co także zostało podważone przez prawnika. Zasugerował on jednak pewne rozwiązania, które będą odpowiednie pod względem formalno-prawnym.

Reklama

Negatywne opinie nie przesądzają jeszcze losu projektów uchwał – niektóre ich zapisy można zmienić i poprawić. O tym, czy uchwały zostaną przyjęte i jaka będzie ich ostateczna treść zdecydują radni podczas czwartkowej sesji.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    oj - niezalogowany 2020-04-21 16:42:27

    Kolejna spólka zagrożona upadkiem,jaka pomoc?żadna,nie ma Kasy na NIC,miasto bankrut

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Fuj - niezalogowany 2020-04-21 16:49:34

    Co mogą Radni? Pokrzyczeć ,kasa pusta ,brak pomysłów nawet na pomoc, czyli bicie piany, jak miasto jako wlasciciel dba o swoje spółki? Brak odpowiedzi na interpelację Radnego to też odpowiedź, jeszcze kilka dni to nawet autobusy przestaną jeździć, Tragedia 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Trzy grosze - niezalogowany 2020-04-21 17:59:17

    A w Stalowej Woli można !!!I ogłasza to sam Prezydent Lucjusz Nadbereżny.Jacyś inni prawnicy? Radcy prawni mądrzejsi? Czy może tam po prostu tego chce Prezydent miasta?https://www.facebook.com/245332838983203/posts/1274551999394610/

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama