Na czwartek, 23 kwietnia, zwołana została nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Przemyślu. Radni zajmą się 3 projektami uchwał, związanymi z pomocą przedsiębiorcom. Złożyły je kluby opozycji.
Przedstawiciele klubów: PiS, Regia Civitas i SLD przedstawili 3 projekty uchwał. Pierwszy zakłada zwolnienie kupców z opłaty targowej (na ich wniosek), drugi – zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu epidemii, a trzeci – zwolnienia z opłaty prolongacyjnej.
Projekty te uzyskały negatywne[paywall] opinie radcy prawnego urzędu miejskiego. Każdemu z nich wytknął on m.in. brak wskazania dokładnych mechanizmów pozwalających na wprowadzenie w życie tych przepisów, a także przepisów krajowych, które pozwalają na takie rozwiązania na szczeblu lokalnym. Wnioskodawcy chcieli również, aby uchwały obowiązywały od połowy marca, a więc z mocą wsteczną, co także zostało podważone przez prawnika. Zasugerował on jednak pewne rozwiązania, które będą odpowiednie pod względem formalno-prawnym.
Negatywne opinie nie przesądzają jeszcze losu projektów uchwał – niektóre ich zapisy można zmienić i poprawić. O tym, czy uchwały zostaną przyjęte i jaka będzie ich ostateczna treść zdecydują radni podczas czwartkowej sesji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kolejna spólka zagrożona upadkiem,jaka pomoc?żadna,nie ma Kasy na NIC,miasto bankrut
Co mogą Radni? Pokrzyczeć ,kasa pusta ,brak pomysłów nawet na pomoc, czyli bicie piany, jak miasto jako wlasciciel dba o swoje spółki? Brak odpowiedzi na interpelację Radnego to też odpowiedź, jeszcze kilka dni to nawet autobusy przestaną jeździć, Tragedia
A w Stalowej Woli można !!!I ogłasza to sam Prezydent Lucjusz Nadbereżny.Jacyś inni prawnicy? Radcy prawni mądrzejsi? Czy może tam po prostu tego chce Prezydent miasta?https://www.facebook.com/245332838983203/posts/1274551999394610/
Wybraliście sobie takiego "inteligentnego" Prezydenta to cierpcie jeszcze 3 lata z nim dobrze wam tak.
Bazar-specyficzny rodzaj handlu znany na całym świecie.Ale na całym świecie nigdzie lokalne władze do tego nie dokładają.Opłata targowa albo jak kto woli myto zawsze niezależnie od okoliczności jest płacone do kasy miejskiej.Co innego firmy korzystające z substancji miejskiej.Tym należy pomóc -to dla dobra miasta i mieszkańców.Inaczej mogą nie przetrwac
Nie to, że nie można, tylko są istotne błędy natury prawnej, a nie merytorycznej trzeba czytać że zrozumieniem
Jak tą uchwałę wymyślił "yntelygent" Kamiński, albo jego nie mniej "yntelygentny" kolega Bal to już wiadomo, że to tylko gra pod publiczkę. Jak cała działalność obu Panów.
Pewnie znowu radni wpadli na pomysł jak rozdać kika milionów z miejskiej kasy, która jak wszyscy wiemy po ostatnich rządach świeci pustkami. Pan Zapotocki też zostanie zwolniony z podatku od swojego przybytku?
Czy radni zrezygnują, albo obniżą sobie diety na czas epidemii? Przecież rada miejska nie pracuje to za co te darmozjady biorą po 1600 zł miesięcznie! WSTYD! Ludzie tracą pracę, a oni nie pracując biorą tyle co wypłaty niektórych! SKANDAL!
szkoda sów na to towarzystwo Pan Bakun nic nie zrobi i nie zrobi koniec sów
Zwolnijmy wszystkich ze wszystkiego i zamknijmy miasto. Radni jak zawsze błyszcza pomyslami. Moze z wlasnej kieszeni radni by cos dolozyli, a nie szukali w kieszeni mieszkancow.
Przynajmniej pobieranie opłat targowych "wstrzymajcie".
Jak nasi radni będą obradować nad pomocą naszych firm to mam pomysł najlepszy z najlepszych niech już teraz polikwidują działalności to przynajmniej zaoszczędzą pieniądze.
Kolejna spólka zagrożona upadkiem,jaka pomoc?żadna,nie ma Kasy na NIC,miasto bankrut
Co mogą Radni? Pokrzyczeć ,kasa pusta ,brak pomysłów nawet na pomoc, czyli bicie piany, jak miasto jako wlasciciel dba o swoje spółki? Brak odpowiedzi na interpelację Radnego to też odpowiedź, jeszcze kilka dni to nawet autobusy przestaną jeździć, Tragedia
A w Stalowej Woli można !!!I ogłasza to sam Prezydent Lucjusz Nadbereżny.Jacyś inni prawnicy? Radcy prawni mądrzejsi? Czy może tam po prostu tego chce Prezydent miasta?https://www.facebook.com/245332838983203/posts/1274551999394610/