Czworo, a nie pięcioro radnych od 19 maja br. liczy Klub Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” (były Kukiz’15). Zupełnie nieoczekiwanie jego przewodniczący Marcin Kowalski złożył rezygnację z członkostwa. Tym samym stał się trzecim radnym niezależnym w trwającej kadencji. Dołączył do Moniki Kamińskiej i Dariusza Laska.
Klub Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” był do tej pory drugą najliczniejszą opcją proprezydencką w przemyskiej radzie. Liczył pięć osób (Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej ma sześć mandatów). Od 19 maja br. pozostały w nim cztery: Monika Jaworska, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski i Andrzej Zapałowski[paywall].
W uzasadnieniu, jakie dotarło do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli, radny M. Kowalski napisał m.in.:
„Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych należących do klubu „Wspólnie dla Przemyśla”. Decyzja, którą podjąłem, została oparta o uzyskanie pełnej niezależności w pełnieniu mandatu radnego Rady Miejskiej w Przemyślu. Dziękuję koleżankom i kolegom oraz Panu Prezydentowi Przemyśla za dotychczasową współpracę”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jakie to ma znaczenie i kogo to interesuje? Naprawdę nie ma ciekawszych tematów?
Jakie to ma znaczenie i kogo to interesuje? Naprawdę nie ma ciekawszych tematów?
szkoda tak dobrze mu z oczu patrzy.