Reklama

Radny Kowalski opuścił szeregi „Wspólnie dla Przemyśla”

Czworo, a nie pięcioro radnych od 19 maja br. liczy Klub Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” (były Kukiz’15). Zupełnie nieoczekiwanie jego przewodniczący Marcin Kowalski złożył rezygnację z członkostwa. Tym samym stał się trzecim radnym niezależnym w trwającej kadencji. Dołączył do Moniki Kamińskiej i Dariusza Laska.

Klub Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” był do tej pory drugą najliczniejszą opcją proprezydencką w przemyskiej radzie. Liczył pięć osób (Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej ma sześć mandatów). Od 19 maja br. pozostały w nim cztery: Monika Jaworska, Tomasz Leszczyński, Mirosław Majkowski i Andrzej Zapałowski[paywall].

W uzasadnieniu, jakie dotarło do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli, radny M. Kowalski napisał m.in.:

„Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z trudnościami w relacjach z kimkolwiek z radnych należących do klubu „Wspólnie dla Przemyśla”. Decyzja, którą podjąłem, została oparta o uzyskanie pełnej niezależności w pełnieniu mandatu radnego Rady Miejskiej w Przemyślu. Dziękuję koleżankom i kolegom oraz Panu Prezydentowi Przemyśla za dotychczasową współpracę”.

Tym samym radny M. Kowalski stał się radnym niezależnym. Obok Moniki Kamińskiej i Dariusza Laska. Ta pierwsza dawno temu opuściła szeregi Klubu Radnych (wówczas Kukiz’15) „Wspólnie dla Przemyśla”, ten drugi – Regii Civitas.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama