Reklama

Radny Kulej walczy o Pendolino


Choć jeszcze kilka tygodni temu na naszych łamach pojawiła się informacja, że pendolino, czyli „Wahadełko”, do Przemyśla w najbliższym czasie nie zawita, przemyski radny Ryszard Kulej walczy o dojazd włoskiego elektrycznego cacka nad San. – Myślę, że jest na to naprawdę duża szansa – powiedział.


Przemyski radny 23 września br. – na zaproszenie sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Przemysława Koperskiego – uczestniczył w spotkaniu poświęconym właśnie możliwości przedłużenia trasy pociągu pendolino do Przemyśla. W rozmowach wzięli udział również wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż oraz wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy Łukasz Rydzik.

Głównym celem spotkania było omówienie, jak technicznie i organizacyjnie sprawić, aby nowoczesny skład Express InterCity Premium nie kończył biegu w Rzeszowie, a docierał aż do Przemyśla, ewentualnie zatrzymując w Przeworsku czy Jarosławiu...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 84% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/10/2025 18:09
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama