Choć jeszcze kilka tygodni temu na naszych łamach pojawiła się informacja, że pendolino, czyli „Wahadełko”, do Przemyśla w najbliższym czasie nie zawita, przemyski radny Ryszard Kulej walczy o dojazd włoskiego elektrycznego cacka nad San. – Myślę, że jest na to naprawdę duża szansa – powiedział.
Przemyski radny 23 września br. – na zaproszenie sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Przemysława Koperskiego – uczestniczył w spotkaniu poświęconym właśnie możliwości przedłużenia trasy pociągu pendolino do Przemyśla. W rozmowach wzięli udział również wicewojewoda podkarpacki Wiesław Buż oraz wiceprzewodniczący Podkarpackiej Nowej Lewicy Łukasz Rydzik.
Głównym celem spotkania było omówienie, jak technicznie i organizacyjnie sprawić, aby nowoczesny skład Express InterCity Premium nie kończył biegu w Rzeszowie, a docierał aż do Przemyśla, ewentualnie zatrzymując w Przeworsku czy Jarosławiu...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 84% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze