Reklama

Radny Maciej Kamiński jest niezależny


Radny Maciej Kamiński, członek Prawa i Sprawiedliwości, były przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu, od 16 czerwca br. jest radnym niezależnym. Przestał być członkiem Klubu Radnych PiS w tym zacnym przemyskim gremium.


Tuż przed sesją absolutoryjną, 16 czerwca br., do Biura Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło dość tajemnicze pismo parafowane przez przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Przemyślu Rafała Kijanki z informacją, że tenże klub liczy czterech radnych. To: R. Kijanka, Robert Bal, Bartłomiej Barczak i Paweł Bugera. Brak w tym gronie Macieja Kamińskiego i Stanisława Surmy dawało sporo do myślenia. Zwłaszcza jeśli chodzi o tego pierwszego. Pismo nie „wyjaśniało”, czy M. Kamiński zrezygnował, czy został z klubu usunięty. Dodajmy, że R. Bal i B. Barczak to byli członkowie Stowarzyszenia dla Przemyśla „Regia Civitas”, a do ostatnich wyborów samorządowych w 2024 r. wystartowali z Komitetu Wyborczego Wyborców Roberta Bala „Przemyśl to My”, gdzie właśnie R. Bal był kandydatem na prezydenta.

Zapytaliśmy więc radnego M. Kamińskiego o to pismo.

Reklama

– Trudno je komentować, bo nic z niego nie wynika. Brak jest dokumentów potwierdzających treść tego pisma, więc czekam na jego uzupełnienie. Faktem jest natomiast, że obecny klub radnych PiS w radzie miejskiej, to klub, w którym jest... mniej członków PiS niż wszystkich jego członków. Nadal jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Od ponad 15 lat. Moje działania do tej pory były i nadal będą ukierunkowane na mieszkańców i ich potrzeby. Zresztą identycznie jak Prawo i Sprawiedliwości, która zawsze kieruje się dobrem ludzi w naszym kraju, więc i miasta Przemyśla. Dla mnie się nic nie zmienia i dalej pracuje na rzecz miasta i mieszkańców

– powiedział.

Reklama

Oczywiście poprosiliśmy o komentarz przewodniczącego Klubu Radnych PiS w Radzie Miejskiej w Przemyślu Rafała Kijankę.

– Medialne wypowiedzi pana Macieja Kamińskiego mijają się z prawdą. Radny Kamiński 11 czerwca odebrał list polecony z uchwałą Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości wraz ze szczegółowym uzasadnieniem przyczyn usunięcia go z klubu. Przyczyny te są więc dobrze mu znane. Wiedział o nich na długo przed ostatnią sesją rady miejskiej. Niezrozumiałe jest też stwierdzenie, że czeka na jakieś uzupełnienie ponieważ uchwała klubu i uzasadnienie jest wyczerpujące, ponadto pan Kamiński nie zwracał się do klubu ani do przewodniczącego o takie uzupełnienie. Radny Kamiński nie uczestniczył w pracach klubu oraz nie przychodził na zebrania klubowe. Decyzja o jego wykluczeniu z naszego klubu jest niczym innym jak tylko potwierdzeniem stanu faktycznego czyli tego, że pan radny Kamiński swoją postawą stawia siebie poza klubem PiS. Natomiast 16 czerwca do przewodniczącego Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęło pismo z informacją o aktualnym składzie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Przemyślu

Reklama

– wyjaśnił.

Po tej decyzji do pięciu wzrosła ilość przemyskich radnych niezależnych. To: Maciej Kamiński, Piotr Krzeszowski, Ewa Sawicka, Stanisław Surma i Janusz Zapotocki.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 17/06/2025 20:16
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    konradkowal 2025-06-17 16:58:08

    Panie Maćku,taką cenę zapłacił Pan za to,że broni Pan mieszkańców !! ???? Usunięto Pana z koalicji,ponieważ głośno mówi Pan " NIE ! " oddziałom szkolno - przedszkolnym, które będzie tworzyć Klub Radnych PiS razem z radnymi Prezydenta. Proszę się trzymać.???????? Pozdrawiam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama