Reklama

Radość dzieci bezcenna. Kulig w Radawie – esencja zimowej zabawy [ZDJĘCIA]


Przepiękne okolice Radawy, bajeczne krajobrazy, mroźna, ale słoneczna pogoda i szczere, szerokie uśmiechy 40 podopiecznych placówki „Domy dla Dzieci” w Przemyślu, której szefuje Bożena Szymańska – to wszystko można było dostrzec podczas kuligu, zorganizowanego dla nich przez kilka instytucji.


Można rzec: w jedności siła. Pomysł organizacji prawdziwego – jak to drzewiej bywało – kuligu z wielkimi saniami ciągniętymi przez konny zaprzęg zrodził się w głowach radnych Wspólnie dla Przemyśla (Monika Jaworska, Anna Sienkiewicz, Tomasz Jaroch, Marcin Maciołek, Dariusz Tkacz, Paweł Grabas, Przemysław Bukowski, Marcin Kowalski). Zaangażowali w inicjatywę kilka osób. Nikt nie odmówił. Szef firmy „Eurobus” Mariusz Franków bezpłatnie użyczył autobus. Kierująca firmą „Dom Dar” Ewa Oziembłowska wszystkie produkty potrzebne na późniejszy poczęstunek (kiełbasa z grilla i dużo słodyczy). W Radawie nad sprawnym przebiegiem kuligu czuwał (i go przygotował) wójt gminy Wiązownica Krzysztof Strent. Pomogła także dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska.

40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z wspomnianej placówki, oczywiście pod okiem opiekunów, przez kilka godzin wspaniale się bawiła.

Reklama

Wszyscy podsumowali ją jednym stwierdzeniem: „To była magiczna chwila, która na długo zostanie w pamięci – esencja zimowej zabawy, łącząca pokolenia w bajecznej scenerii”.

Imprezę w Radawie zakończył pokaz zimnych ogni.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 22/01/2026 14:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama