Reklama

Radość wśród strażaków-ochotników. Remizy będą jak ta lala

W czterech miejscowościach gminy Żurawica trwają prace remontowo-budowlane przy remizach strażaków-ochotników. To element projektu „Termomodernizacja szkół i budynków OSP na terenie gminy Żurawica”, z którego efektów liczne zastępy walczących z ogniem będą bardzo zadowolone.

Na pierwszy – nomen omen – ogień poszły prace termomodernizacyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żurawicy (w tym również jej filii mieszczącej się na osiedlu Wiarus) oraz Szkoły Podstawowej w Wyszatycach. Wykonawca ma zakończyć inwestycje po ok. 5 miesiącach[paywall]. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu br., wraz z początkiem roku szkolnego 2023 – 2024, wspomniane placówki oświatowe zyskają ważny oręż w walce z... uciążliwymi i kosztownymi stratami ciepła w zarządzanych przez nich obiektach.

Kilka tygodni temu wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk podpisał z właścicielem firmy „El-Per” Łukaszem Korytką umowę, dzięki której realnego kształtu nabierze drugi element projektu, czyli termomodernizacja budynków OSP. Prace przy obiektach OSP w: Batyczach, Orzechowcach, Bolestraszycach i Żurawicy ruszyły. Kosztują ponad 1 mln zł. Ich finał planowany jest wczesną jesienią br. Warto dodać, że całość projektu opiewa na sumę 5 mln zł.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama