W czterech miejscowościach gminy Żurawica trwają prace remontowo-budowlane przy remizach strażaków-ochotników. To element projektu „Termomodernizacja szkół i budynków OSP na terenie gminy Żurawica”, z którego efektów liczne zastępy walczących z ogniem będą bardzo zadowolone.
Na pierwszy – nomen omen – ogień poszły prace termomodernizacyjne przy Szkole Podstawowej nr 1 w Żurawicy (w tym również jej filii mieszczącej się na osiedlu Wiarus) oraz Szkoły Podstawowej w Wyszatycach. Wykonawca ma zakończyć inwestycje po ok. 5 miesiącach[paywall]. Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu br., wraz z początkiem roku szkolnego 2023 – 2024, wspomniane placówki oświatowe zyskają ważny oręż w walce z... uciążliwymi i kosztownymi stratami ciepła w zarządzanych przez nich obiektach.
Kilka tygodni temu wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk podpisał z właścicielem firmy „El-Per” Łukaszem Korytką umowę, dzięki której realnego kształtu nabierze drugi element projektu, czyli termomodernizacja budynków OSP. Prace przy obiektach OSP w: Batyczach, Orzechowcach, Bolestraszycach i Żurawicy ruszyły. Kosztują ponad 1 mln zł. Ich finał planowany jest wczesną jesienią br. Warto dodać, że całość projektu opiewa na sumę 5 mln zł.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze