Reklama

Radość, zabawa, sportowa rywalizacja. [GALERIA]

Przemyśl. Piękny stadion Juvenii w Przemyślu, siódmego czerwca b.r. tętnił sportowymi emocjami. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” w Przemyślu oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Przemyskich w Przemyślu zorganizowały Igrzyska Dzieci i Młodzieży (Nie)Pełnosprawnej – „jerzyk 2024”. Radość i zabawa dominowały wśród uczestników.

Pod bacznym okiem rodziców, opiekunów, nauczycieli, w tym nauczycieli wychowania fizycznego, przebiegały kolejne konkurencje sportowe. Biegi w różnych wiekowo grupach, skok  dal oraz rzut piłeczką palantową.

Łezka w oku zakręciła się niektórym nieco starszym obserwatorom zawodów na wspomnienie swoich startów na legendarnym stadionie dla młodych lekkoatletów i po przeczytaniu pamiątkowej tablicy poświęconej nie mniej legendarnemu Jarosławowi Kłymińskiemu, wybitnemu sportowcowi i wychowawcy. 

7 czerwca 2024 stadion zdominowali podopieczni fundacji „jerzyk” i uczniowie SP 16. Jedni uczestniczyli w zawodach, inni kibicowali, jeszcze inni mogli zwiedzić stoiska, posmakować kiełbaski z grilla. Pogoda dopisała, radości była masa, a grad medali czekał na uczestników. Nad wszystkim czuwał Artur Cieliński, pomysłodawca Igrzysk, prezes Fundacji „jerzyk”. Patronat na igrzyskami objął prezydent Przemyśla Wojciech Bakun i starosta powiatu przemyskiego Bożena Ryczan.

Reklama

Igrzyska wsparli darczyńcy, za co organizatorzy serdecznie dziękują.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/06/2024 14:40
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama