Z remontem budynku Urzędu Miasta Radymno wykonawca ma się uporać w 270 dni. To, czy firma MK-Budowy sp. z.o.o z Tyniowic podoła temu zadaniu, okaże się już na początku przyszłego roku.
Umowa pomiędzy przedsiębiorcą a burmistrzem miasta Radymno Mieczysławem Piziurnym została podpisana 27 kwietnia.
– Remont nie będzie tak kompleksowy, jak w przypadku pobliskiego budynku szykowanego na szkołę podstawową, ale i tak po budynku przychodni, po siedzibie MOK, magistrat stanie się kolejnym odrestaurowanym obiektem w tej części miasta i bez wątpienia poprawi jej estetykę – przekazują pracownicy UM Radymno.
Co zostanie wyremontowane?[paywall]
Zgodnie z planem zakres robót ma objąć: wykonanie izolacji poziomej ścian elewacyjnych, skucie słabych i odspojonych tynków, uzupełnienie gzymsów, wykonanie nowych cokołów, opasek okiennych, części gzymsu pośredniego, wykonanie boniowania narożnego, wykonanie opierzeń elementów gzymsu nadokiennego-nadproża, gzymsu głównego, wymianę istniejących elementów instalacji odgromowej na nowe, na części parterowej wykonanie izolacji ze styropianu i wykonanie nowego pokrycia, wykonanie nowych elementów zadaszeń, wymianę rur spustowych, wykonanie rozbudowy istniejącej instalacji klimatyzacji pomieszczeń w budynku.
Wyremontowany zostanie też budynek pobliskiej kotłowni, a drogi wewnętrzne wokół urzędu mają doczekać się przebudowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już na początku przyszłego roku będzie można spacerować wyremontowanymi chodnikami, poruszać się poszerzoną o nawierzchnię bitumiczną jezdnią oraz parkować na wydzielonych miejscach postojowych.
W miejscu istniejących latarni mają stanąć 22 nowe – tym razem z oprawami led.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze