Reklama

Ratowali topielca z opresji i gasili płonący pojazd

Żołnierze 201 Batalionu Obrony Pogranicza, wchodzącego w skład 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wykorzystali kolejny weekend, by poćwiczyć procedury kryzysowe na wypadek zagrożenia życia. Tym razem współdziałali nie tylko ze strażakami ochotnikami, ale też z pracownikami Służby Więziennej.

Żołnierze 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej i strażacy z różnych jednostek OSP 24 marca sprawdzili się w Przemyślu we wspólnym działaniu na wypadek zaistnienia sytuacji kryzysowej. Jak informuje ppor. Rafał Laska, p.o. rzecznika prasowego 20 PBOT, wszystkie działania realizowane były przez żołnierzy 201 Batalionu Obrony Pogranicza w Przemyślu w ramach szkolenia rotacyjnego odbywającego się w dniach 23 – 24 marca.

Zrealizowany scenariusz ćwiczeń zakładał przeprowadzenie sprawnej, szybkiej i efektywnej akcji ratunkowej w czasie zagrożenia powodziowego.

Reklama

– Przećwiczono metody workowania piasku, układania wałów przeciwpowodziowych oraz wykorzystanie sprzętu strażackiego do przepompowywania wody. Ćwiczenia obejmowały również wodną akcję ratunkową i związane z tym procedury, wyciąganie z wody topielca, metody gaszenia płonącego pojazdu oraz odparcie ataku tłumu na żołnierzy WOT – wylicza ppor. Rafał Laska. Ostatnie z wymienionych ćwiczeń przeprowadzone było przez funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Założeniem kolejnego zrealizowanego szkolenia było doskonalenie współpracy i koordynacji działań wymienionych służb w sytuacji zagrożenia życia. Zdobyta wiedza i umiejętności mogą być wówczas nieocenione.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/04/2024 09:42
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama