Reklama

Razem dla Kingi. W Biegu Harnasia tryumfował BiOSG

31/05/2023 08:55

18 drużyn, które reprezentowały służby mundurowe z całej Polski, spotkało się na starcie Biegu Harnasia w Wybrzeżu, w gminie Dubiecko. Wszystko po to, by wesprzeć 2-letnią Kingę Rydz – córeczkę żołnierza z 100. Batalionu Łączności w Wałczu, która walczy z SMA.

Organizatorzy wyścigu –  21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej oraz burmistrz miasta i gminy Dubiecko zadbali o to, by dystans 7 km był niełatwy i zaskakujący, a mimo to możliwy do przejścia. Czteroosobowe drużyny miały m.in. przeprawić się przez San.

Najsprawniejszą okazała się ekipa z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – mjr SG Tomasz Skawiński, mjr SG Paweł Stańko, sierż. szt. SG Aleksandra Fundanicz oraz sierż. szt. SG Arkadiusz Krzesiński – i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Za nimi uplasowały się kolejno reprezentacje 21 Batalionu Logistycznego oraz 21 Batalionu Dowodzenia.

Reklama

Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 30-lecia sformowania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Uczestnicy i widzowie mogli się podzielić sercem i wesprzeć 2-letnią Kingę cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Od terapii genowej dzielą ją tylko 2 kilogramy i prawie 1,5 mln zł. Dziewczynkę można wspomóc finansowo m.in. pod adresem: https://www.siepomaga.pl/kinga.


fot.serwis BiOSG

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości