18 drużyn, które reprezentowały służby mundurowe z całej Polski, spotkało się na starcie Biegu Harnasia w Wybrzeżu, w gminie Dubiecko. Wszystko po to, by wesprzeć 2-letnią Kingę Rydz – córeczkę żołnierza z 100. Batalionu Łączności w Wałczu, która walczy z SMA.
Organizatorzy wyścigu – 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 21 Dywizjon Artylerii Przeciwlotniczej oraz burmistrz miasta i gminy Dubiecko zadbali o to, by dystans 7 km był niełatwy i zaskakujący, a mimo to możliwy do przejścia. Czteroosobowe drużyny miały m.in. przeprawić się przez San.
Najsprawniejszą okazała się ekipa z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – mjr SG Tomasz Skawiński, mjr SG Paweł Stańko, sierż. szt. SG Aleksandra Fundanicz oraz sierż. szt. SG Arkadiusz Krzesiński – i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Za nimi uplasowały się kolejno reprezentacje 21 Batalionu Logistycznego oraz 21 Batalionu Dowodzenia.
Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 30-lecia sformowania 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. Uczestnicy i widzowie mogli się podzielić sercem i wesprzeć 2-letnią Kingę cierpiącą na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Od terapii genowej dzielą ją tylko 2 kilogramy i prawie 1,5 mln zł. Dziewczynkę można wspomóc finansowo m.in. pod adresem: https://www.siepomaga.pl/kinga.

fot.serwis BiOSG
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze