Okazję do celebrowania 50. rocznicy ślubu miało 10 października 10 par małżeńskich z terenu gminy Lubaczów. Każda z nich udowodniła, że szczere uczucie, odpowiednio pielęgnowane, może trwać mimo upływu czasu.
Jubileusz Długoletniego Pożycia Małżeńskiego należy do tych uroczystości, podczas których ie brakuje wzruszających momentów. Tak właśnie było 10 października w gminie Lubaczów. Złote gody świętowali tam w radosnej atmosferze: Krystyna i Alojzy Figielowie z Załuża, Janina i Eugeniusz Furgałowie z Młodowa, Maria i Bronisław Koczanowie z Baszni Dolnej, Stefania i Józef Kapelowie z Załuża, Aniela i Jan Lisowie z Młodowa, Irena i Józef Rachwałowie z Dąbrowy, Maria i Czesław Skibiccy z Krowicy Hołodowskiej, Maria i Mieczysław Szajowie z Baszni Górnej, Anna i Wiesław Wasikowie z Lisich Jam oraz Maria i Bogdan Witkowie z Tymców.
Pary najpierw spotkały się na w Konkatedrze pw. bł. Jakuba Strzemię w Lubaczowie, gdzie w ich intencji okolicznościową eucharystię odprawił dziekan dekanatu lubaczowskiego ks. Andrzej Stopyra. Był to moment szczególny, małżonkowie poczuli bowiem ten sam rodzaj wzruszenia, co w 1974 roku, kiedy składali sobie przysięgę.
Potem przyszedł czas na część oficjalną, czyli wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tymi odznaczył jubilatów gospodarz gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Padły życzenia zdrowia, kolejnych lat przeżytych w miłości i zgodzie, które poparte zostały listami gratulacyjnymi i drobnymi upominkami.
Wyrażono szacunek dla świętujących złote gody, podkreślając, że medal, na który z całą mocą zasłużyli, jest najlepszym potwierdzeniem trwałości rodzin, jakie założyli pół wieku temu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze