Kilkanaście par z 50-letnim małżeńskim stażem świętowało w Pruchniku złote gody, odbierając medal za długoletnie pożycie. Uroczystość obfitowała we wzruszające momenty i pełne podziwu przemówienia.
Małżeńskie jubileusze odbyły się 10 kwietnia w sali narad Urzędu Miejskiego w Pruchniku. Nie wszyscy małżonkowie mogli się tego dnia stawić na wydarzeniu, trzem parom (Helenie i Janowi Królowi z Kramarzówki, Helenie i Stanisławowi Makarom z Pruchnika oraz Barbarze i Mieczysławowi Stecom z Pruchnika) przeszkodziły w tym względy osobiste. Pozostałe 13 z 16 odznaczonych przybyło do urzędu, by wspólnie celebrować wyjątkowe chwile, których wspomnienia towarzyszyć im będą z pewnością jeszcze długi czas.
A byli to państwo: Katarzyna i Wacław Flakowie z Pruchnika, Bogumiła i Eugeniusz Foltowie z Jodłówki, Władysława i Ryszard Fudalowie ze Świebodnej, Maria i Władysław Kowalikowie z Kramarzówki, Janina i Jan Kubiccy z Kramarzówki, Helena i Jan Kuraszowie z Kramarzówki, Danuta i Tadeusz Makowieccy z Rozborza Długiego, Władysława i Wilhelm Penderowie z Pruchnika, Romana i Mieczysław Pindowie z Rozborza Okrągłego, Janina i Mieczysław Sabatowscy z Hawłowic, Elżbieta i Józef Sałamajowie z Rozborza Długiego, Maria i Antoni Szczepanikowie z Rozborza Okrągłego oraz Bogusława i Marian Wcisłowie z Rozborza Długiego.
Zacnym jubilatom medale wręczyli burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, sekretarz gminy Roberta Grządziel oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Pruchniku Jadwiga Kłopot. W kierunku odznaczonych popłynęły szczere gratulacje, życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego życia, do których i my, jako redakcja, oczywiście się przyłączmy. Na uroczystości nie zabrakło też miłych dla ucha akcentów muzycznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze