Reklama

Rehabilitacja w nowej odsłonie. Zmodernizowany i rozbudowany zakład uroczyście otwarty!

W czwartek, 8 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych uroczyście otwarto i poświęcono zmodernizowany i rozbudowany Zakład Rehabilitacji w będącej częścią szpitala wojewódzkiego przychodni przy ul. Sportowej 6. Zabiegi w pachnących świeżością pomieszczeniach na 3. piętrze placówki ruszają od poniedziałku (12 bm.).

O planach dotyczących przenosin Zakładu Rehabilitacji z lokalizacji przy ul. Monte Cassino pisaliśmy co najmniej kilkukrotnie. Od początku budziły one niepokój części pacjentów. Finałem tego przedsięwzięcia, jaki można było obejrzeć w dniu otwarcia, są w pełni wyposażone, wyremontowane sale 3. piętra Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2 przy Sportowej 6. Całość prezentuje się perfekcyjnie.

Warto przypomnieć, że Zakład Rehabilitacji do tej pory mieścił się w dwóch lokalizacjach – cześć funkcjonowała przy szpitalu na Monte Cassino, część właśnie przy Sportowej 6. W związku z koniecznością wygospodarowania w szpitalu miejsca na pododdział kardiochirurgii, która musi być zlokalizowana bezpośrednio przy bloku operacyjnym, a więc w miejscu rehabilitacji, podjęto decyzję o przenosinach tej drugiej. Od teraz Zakład Rehabilitacji w całości mieści się więc na 3. piętrze Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2.

Reklama

Zmianę lokalizacji poprzedziły prace adaptacyjne i dostosowujące do obowiązujących wymogów pomieszczenia znajdujące się na trzecim piętrze budynku przy ul. Sportowej 6, jak i wybrane prace towarzyszące tej inwestycji, zakończone w czerwcu br. Całość prac remontowych i dostosowawczych kosztowała szpital 2 mln 445 tys. 584,29 zł.

Nie bark korzyści dla pacjentów

– Zmiana lokalizacji zakładu to przede wszystkim poprawa dostępności realizowanych świadczeń z uwagi na zwiększenie liczby dostępnych pomieszczeń, jak również skupienie tych świadczeń w jednym miejscu – przedstawiła korzyści zmiany dyrektor Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca w Przemyślu Barbara Stawarz.

Reklama

Po symbolicznym przecięciu wstęgi pomieszczenia Zakładu Rehabilitacji uroczyście poświęcił metropolita przemyski ks. abp A. Szal, w swoim przemówieniu nawiązując do misji tego typu placówek.

Na wydarzeniu obecni byli: poseł Marek Kuchciński, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicemarszałek Piotr Pilch, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej Artur Janiec, proboszcz i kapelan szpitalny ks. Marcin Hunia, zastępca prezydenta Przemyśla Bartłomiej Barszczak, dyrektor Biura Gabinetu Wojewody Jerzy Tabin, zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia i przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala Adrianna Obutelewicz-Pyrzyńska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu Barbara Honicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafał Kijanka, przedstawiciele związków zawodowych szpitala, a także a także dyrektor Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2 Wiesław Morawski i personel Zakładu Rehabilitacji, na czele z kierownik Wiolettą Ryncarz.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 09/08/2024 10:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama