Tak wielkiego zainteresowania amatorskim turniejem w tenisie stołowym jak ten zorganizowany w Jarosławiu przez… Amatorski Klub Tenisa Stołowego „Amator” chyba próżno szukać w naszym regionie. Do rywalizacji przy tenisowych stołach stanęło łącznie 102 osoby!
Od kilku miesięcy wielkie pingpongowe tradycje w Jarosławiu dzielnie i skutecznie podtrzymuje Amatorski Klub Tenisa Stołowego „Amator” w Jarosławiu na czele z jego prezesem Markiem Gudzelakiem. Pasja, z jaką pielęgnują tę dyscyplinę sportu, która przecież przyniosła miastu prestiż i medale mistrzostw Polski, jest godna szacunku i braw przy otwartej kurtynie.
Oprócz bardzo dobrych występów w rozgrywkach ligowych (zaczęli od podstaw, od V ligi, z wielką szansą na awans do IV ligi) regularnie odbywają się otwarte treningi dla chętnych czy tenisowe turnieje. Wszystko opakowane w profesjonalne, szczegółowe relacje, tak tekstowe jak i zdjęciowo-filmowe, znakomicie „sprzedawane”. Prawdę powiedziawszy, takiego public relations pozazdrościć mogą setki tenisowych klubów z całej Polski, z tymi z najwyższej klasy rozgrywkowej włącznie.
23 lutego br. – wspólnie z firmą Oxynet Jarosław – AKTS „Amator” zorganizował kolejny turniej. Tym razem o Puchar Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha. Zawody odbyły się w hali Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Jana Pawła II w Jarosławiu. Rozegrane zostały w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn do 46 lat (urodzeni do 1979 r., amatorzy oraz zawodnicy z licencją do IV ligi, bez podziału wiekowego), mężczyzn od 47 lat do 57 lat (urodzeni między 1978 r. a 1968 r., do V ligi) oraz mężczyzn od 58 lat wzwyż (urodzeni od 1967 r. i starsi, do V ligi). Najlepsi w każdej kategorii otrzymali puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowy emblemat w etui. Sędzią głównym był Mieczysław Krakowiak, a fotorelację sporządziła niezawodna Agnieszka Kulka.
Hala przy Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu pękała w szwach. Do rywalizacji przystąpiły łącznie aż 102 osoby, m.in. z: Sanoka, Lublina, Tarnobrzega, Tarnowa, Dębicy, Lubaczowa, Narola, Rzeszowa czy Łańcuta. Najstarszym zawodnikiem był 85-letni Jan Worek.
– W zawodach wzięły udział zawodniczki i zawodnicy z przynależnością klubową, jak również amatorzy, którzy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom sportowy. Poszczególne mecze obfitowały w wiele atrakcyjnych, widowiskowych zagrań
– powiedział M. Gudzelak, który turniej otworzył wspólnie z przebranym w sportowy strój, wicemarszałkiem województwa podkarpackiego Piotrem Pilchem. Puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych wręczył starosta jarosławski Kamil Dziukiewicz. W zawodach wzięła udział kilkuosobowa ekipa AKTS „Amator” Jarosław, z której najlepiej zaprezentował się Marek Frączek, zwyciężając w kategorii 47 – 57 lat.
– Powiem nieskromnie, że turnieje organizowane przez nasz klub cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i z turnieju na turniej frekwencja jest coraz większa. Uczestnicy przyjeżdżają z miejscowości oddalonych od Jarosławiu o setki kilometrów, co świadczy o poziomie sportowo-organizacyjnym Dziękuję wszystkim którzy wsparli i pomogli w organizacji turnieju
– podsumował M. Gudzelak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze