Reklama

Remiza w Drohobyczce coraz bardziej komfortowa

Z dotychczasowych inwestycji zrealizowanych w siedzibie OSP w Drohobyczce cieszą się i strażacy, i mieszkańcy. Obiekt, który służy tutejszej społeczności nie tylko jako lokum dla druhów, ale i miejsce spotkań oraz imprez, z roku na rok staje się coraz bardziej komfortowy. Właśnie zakończono w nim kolejny etap prac.

Pozyskane w ten sposób fundusze nie są[paywall] może wielkie, ale dzięki wsparciu finansowemu lokalnego samorządu i wielkiemu zaangażowaniu samych mieszkańców i lokalnych firm sukcesywnie udaje się robić naprawdę wiele.

Na zakończone właśnie prace Dubiecko otrzymało z samorządu województwa 12 tys. zł. Do tego z własnej kasy dołożyło 12 tys. 579,26 zł. Łączny koszt remontu zamknął się więc kwotą 24 tys. 579,26 zł.

W ubiegłym roku, w ramach etapu pierwszego, blask zyskały kuchnia i pomieszczenia pomocnicze na parterze remizy. Teraz przyszedł czas na łazienki, ale nie tylko.

Za wymienioną wyżej sumę udało się nie tylko wyremontować pomieszczenia sanitariatów na parterze, ale też wymienić 2 pary aluminiowych drzwi wyjściowych i kupić wyposażenie do pomieszczeń, m.in. kuchni (zbiornik do ogrzewania wody, taboret gazowy, chłodziarkę).

Dodatkowo zamontowano grzejniki wraz z zaworami termostatycznymi i zaworami odcinającymi.

Centralne miejsce we wsi

Prace poszły sprawnie dzięki wsparciu partnerów projektu. A wśród tych byli nie tylko druhowie z OSP w Drohobyczce, Dubiecku i Bachórcu, którzy wykonali sporo prac fizycznych, ale też lokalne firmy – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Adama Szybiaka oraz Zakład Transportowo-Handlowy Adam Galeja (obie z Przedmieścia Dubieckiego), które zakupiły część kosztownych materiałów.

Nieoceniony był także wkład samych mieszkańców Drohobyczki, którzy zjednoczyli się, by zrealizować wspólny cel. W końcu remiza OSP to dla drohobyczan centralne miejsce we wsi, niezbędne do obsługi różnych spotkań, zebrań, festynów rodzinnych czy innych form integracji.

Remont remizy jako zadanie do realizacji w ramach opracowanej „Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Drohobyczka” wskazali zresztą sami mieszkańcy. To na razie drugi etap, ale nie ostatni.

Reklama

Jak usłyszeliśmy od Marcina Żurawskiego, prezesa OSP w Drohobyczce, która liczy 34 czynnych druhów oraz 4 druhów honorowych, kolejnym mógłby być remont sali remizy, służącej do zebrań, spotkań i organizacji lokalnych wydarzeń.

O tym jednak zadecydują przedstawiciele mieszkańców. Projekt przewidziany jest na 5 lat, więc istnieje duża szansa na to, że coś jeszcze dla Drohobyczki uda się z niego pozyskać.

Dawna „Syrenka” też odzyskuje blask

Remonty w remizie w Drohobyczce nie są jedynymi modernizacjami budynków OSP na terenie miasta i gminy Dubiecko. Jak mówi burmistrz Jacek Grzegorzak, wcześniej przeprowadzony został remont remizy w Sielnicy (również przy wykorzystaniu wsparcia z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi).

Reklama

– Pozostałe remonty w remizach na terenie gminy wykonywane są dzięki zaangażowaniu strażaków. Mam na myśli szczególnie Przedmieście Dubieckie i Bachórzec. Druhowie wykonują wszystkie prace własnym sumptem, natomiast my finansujemy im niezbędne materiały. Aktualnie trwa także modernizacja remizy OSP w Dubiecku (w tym wypadku sięgnięto po fundusze unijne z PROW – przyp. aut.). Kiedyś w budynku tym mieściła się siedziba kina „Syrenka”, potem świetlica. Tu prowadzone prace mają największy rozmach. W zasadzie zostały tylko ściany, a cała reszta przechodzi generalny remont – podsumowuje J. Grzegorzak.


Władze Dubiecka liczą na rychłe zakończenie prac. Chciałyby uroczyście otworzyć obiekt po remoncie w mikołajki, a więc już 6 grudnia.

Reklama


fot.ze zbiorów własnych
W ramach drugiego etapu remontu nowy blask zyskała nie tylko łazienka. Zamontowano też grzejniki, a do kuchni kupiono zbiornik do ogrzewania wody, taboret gazowy i chłodziarkę.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama